gracia barcelona

Gracia

Gracia w Barcelonie znajduje się w przybliżeniu 1 km na północ od centrum Barcelony, na północnym końcu Passeig de Gracia. Ten wyraźnie kataloński obszar znajduje się w odległości spaceru od centrum. Niemniej jednak ta dostatnia okolica oferuje więcej tego, co lokalne niż kosmopolityczne. O tym, jak tętni ona życiem w środku nocy, przekonać się można, spacerując przez publiczne place.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Gracia wyróżnia się ze względu na jej wąskie ulice, które kontrastują z szerokimi, nowoczesnymi bulwarami L’Eixample. Ta dzielnica znana jest z aktywnej i politycznie świadomej społeczności. Znajdziesz tam wiele dynamicznych placów, barów i restauracji, ale jednak wyróżnia ją to, że jest bardziej stonowana niż inne kulturalne części, takie jak Born czy El Raval.

Zwiedzanie dzielnicy Gracia

Gracia jest bardzo dobrze znana z jej festiwalu, który trwa 5 dni w sierpniu i lokalnej konkurencji w ulicznej dekoracji. Rezultaty zazwyczaj są spektkularne, a w nocy festiwal ożywa dzięki straganom z drinkami i scenom z różnorodną muzyką na żywo. Podczas Festa Major de Gracia obchodzonej przez tydzień występują najlepsi Katalończycy, a masowe uroczystości na ulicach czynią to święto jednym z największych festiwali w Barcelonie!

Najbardziej znaną atrakcją w dzielnicy Gracia jest Parc Güell Gaudiego. Został on przekształcony w park publiczny. Znajduje się on około 10-15 minut od centrum Gracii, na górze El Carmel. Pierwsza ważna praca Gaudiego – Casa Vicens – znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, również mieści się w tej dzielnicy.

Gracia była oryginalnie kolebką Teatru Lliure – jednego z najbardziej prestiżowych teatrów w Hiszpanii. Jednakże teatr ten przeniesiono na Montjuic. W dzielnicy tej znajduje się kilka godnych uwagi skwerów, między innymi Plaça del Sol, Plaça de Rius i Taulet oraz Plaça de la Virreina. Na zachód od Plaça del Sol znaleźć można Mercat de la Libertat – piękny nowoczesny rynek zaprojektowany przez asystenta Antoniego Gaudiego.

Najważniejsze punkty w dzielnicy Gracia Barcelona

Tutaj znajduje się lista tylko niektórych spektakularnych restauracji, które Gracia może zaoferować:

Botafumeiro Restaurant – najbardziej znana w mieście z owoców morza i ryb

Kibuka – sushi

Ugarit – niesamowite jedzenie libańskie

Sol Soler – najlepsze miejsce na tapas!

La Piadina – świetne jedzenie włoskie

Ikastola – galicyjskie kanapki i sałatki

Criolo – Empanada na wynos

Gelateria Italiana – lodziarnia serwująca najlepsze gelato w mieście

Gdzie zamieszkać w dzielnicy Gracia

Jeśli chodzi o lokalizację, Gracia daje Ci świetny dostęp do wielu głównych atrakcji miasta – gwarantuje to przebywanie w odległości spaceru od La Rambla. Nie wspominając już o tym, że obszar ten nie jest tak znany przez turystów, dzięki czemu, mieszkając tam, można doświadczyć prawdziwego życia w Barcelonie! Co do zakwaterowania, w tym mieście znajduje się wiele niezwykłych apartamentów dostępnych do wynajęcia na rodzinne wakacje, przyjazd z grupą przyjaciół czy również pokoje dla par. Lista zalet tej dzielnicy jest niekończąca się – od pięknych miejsc, po znakomite restauracje. To idealne miejsce na wakacje. Możesz obejrzeć i wynająć apartamenty w Graci albo – jeśli szukasz czegoś mniejszego – pokoje w korzystnej cenie.

Historia dzielnicy

Podczas I i II republikańskiej wojny domowej w latach 1936-1939 nastąpił wzrost republikanów / liberałów. Gracia stała się znowu cygańska w latach 1960 i 70. Obecnie wciąż można zobaczyć anarchistyczne flagi wywieszone na budynkach apartamentów oraz inne znaki politycznego radykalizmu na ulicach i placach, restauracjach oraz barach.

Gracia była oryginalnie odrębnym małym miasteczkiem, oddzielonym od reszty miasta. Jednakże kiedy Eixample zostało zbudowane w późnych latach XIX wieku, przyłączono również i tę część do Barcelony. Dlatego też Gracia przestała być miastem i stała się obszarem w większej metropolii, jaką obecnie znamy i kochamy – Barcelony.

Podsumowanie

  • Adres: Gràcia, Barcelona, Hiszpania
  • Transport: stacje metra: Fontana (L3), Lesseps (L3).

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

dzielnice-wszystko-o-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top