Home / Wszystko o Barcelonie / Miasto / Passeig de Gràcia Barcelona
Passeige De Gracia

Passeig de Gràcia Barcelona

Passeig de Gràcia to zapierający dech w piersiach bulwar zlokalizowany w barcelońskiej dzielnicy Eixample, jest częścią kilometrowego szlaku handlowego, który rozciąga się od Plaça Catalunya po Avenida Diagonal i do granicy z Gràcia. Szeroki bulwar i budynki otaczające Passeig de Gràcia przeniosą Cię wprost do majestatycznych czasów i pozwolą Ci odczuć wystawność i bogactwo.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Bulwar dumnie prezentuje ponad 150 zabytkowych budynków będących pod ochroną, wliczając w to dzieła największych architektów. Centralna część Passeig de Gràcia stała się znana jako “złota mila kwadratowa”.

Aleja jest urzekająca, a jej piękno potęgują drzewa i uliczne lampy w stylu Art Nouveau, wzdłuż znajdują się zdobione mozaiką ławki oraz pasy piesze wyłożone ekstrawaganckim, sześciokątnym brukiem.

W XIX wieku ten elegancki, majestatyczny bulwar był wizytówką barcelońskiej burżuazji, oraz połączeniem pomiędzy Plaça Catalunya, a dzielnicą Gràcia. Znajdują się tu najbardziej okazałe modernistyczne budynki, co sprawia że Passeig de Gràcia jest prawdziwym muzeum na wolnym powietrzu. Jest to również miejsce, gdzie znajdują się dwie najważniejsze konstrukcje Gaudiego –  La Pedrera i Casa Batllo.

Niesamowity styl alei oraz jej elegancja przyciągnęły główne marki modowe. Jest to doskonałe miejsce na zakupyZara, Loewe, Chanel, Mont Blanc, Adolfo Dominguez, Yves Saint Laurent, Escada oraz Hermès, wszystkie posiadają tu swoje sklepy. Znajdują się tu również butiki hiszpańskich marek, takich jak Massimo Dutti. Jeśli więc lubisz robić zakupy do upadłego to Passeig de Gràcia jest miejscem idealnym dla Ciebie!

Budynki wzdłuż Passeig de Gràcia są piękne i kunsztownie wykończone, znajdują się tam takie arcydzieła jak Casa Mila i Casa Batlo oraz znane domy Gaudiego.

Nowa arteria Barcelony, dokładnie w centrum świeżo wybudowanej dzielnicy Eixample, była obszarem, który zamożne burżuazyjne rodziny wybierały jako miejsce do życia. Imponujące budynki po oby stronach hipnotyzowały przechadzających się aleją spacerowiczów. Te perły zostały stworzone przez najlepszych architektów, Gaudiego (La Pedrera i Casa Batllo) i wielu innych podobnej klasy. Na chodnikach dostrzec można organiczną kostkę brukową, zaprojektowaną przez Gaudiego, a wzdłuż bulwaru ustawione są lampy uliczne projektu Pera Falquésa oraz białe mozaikowe ławki. Perły architektury stoją ramię w ramię z niektórymi najbardziej prestiżowymi sklepami w Barcelonie. Obszar ten jest idealny do zamieszkania, znajdują się tam wspaniałe apartamenty z wysokimi sufitami, gotowe do wynajęcia!

 

Jak tu dotrzeć: Przy Passeig de Gràcia mieści się stacja metra Passeig de Gràcia (żółta, fioletowa i zielona linia).


Powiększ mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

miasto wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top