Home / Wszystko o Barcelonie / Park Joana Miro, pomiędzy naturą, a kulturą
Parc de Joan Miro

Park Joana Miro, pomiędzy naturą, a kulturą

Park Joana Miro, zlokalizowany w samym sercu barcelońskiej dzielnicy Eixemple, zwany również “Parkiem Escorxador”. Tuż obok Plaça d’Espanya, park jest idealnym miejscem, aby odpocząć podczas zwiedzania miasta, lub po zakupach w pobliskich sklepach. Co więcej Park Joana Miro jest idealnie usytuowany w zatłoczonej części Barcelony gdzie ciężko znaleźć miejsce do odpoczynku i relaksu.

Park został otwarty w 1983 i zadedykowany Joanowi Miro, znanemu barcelońskiemu artyście. To miejsce gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie i spędzić miło czas w otoczeniu natury.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Natura w sercu parku

Duże przestrzenie zostały zaprojektowane dla spacerowiczów, aby mogli przechadzać się pomiędzy drzewami i zapomnieć o zatłoczonej części miasta. Szerokie aleje, otoczone drzewami palmowymi znajdują się wszędzie. Daje to poczucie spokoju i odpoczynku, park jest duży i cichy, można w nim odbywać relaksujące spacery. Dla tych, którzy chcą odpocząć wszędzie rozstawione są ławki, można więc usiąść i cieszyć się naturą.

Dona I Cell, najważniejsza rzeźba

Park zadedykowany jest Jaonowi Miró, a aby zaprezentować geniusz artysty, w samym sercu parku, ustawione jest znana rzeźba stworzona przez samego mistrza. Rzeźba Dona I cell, inaczej kobieta i ptak to niesamowite dzieło o 22 metrach wysokości, pokryta ceramiczną mozaiką. To ostatnie dzieło Miró, ukończone w 1983 roku.

Wiele przyrządów do uprawiania sportu

W rogu parku umieszczone są różne przyrządy do uprawiania sportu, może z nich bezpłatnie skorzystać każdy, kto ma ochotę poćwiczyć. Skorzystać można również z prawdziwego boiska do koszykówki, czy stołów do tenisa. Park to idealne miejsce do uprawiania sportów w miejscu pełnym natury.

Miejsce przyjazne rodzinom

Rodziny są bardzo mile widziane, właśnie dla nich zostały stworzone specjalne instalacje. Ponadto dostępna jest przestrzeń dedykowana dzieciom, które mogą bawić się na zjeżdżalniach, czy skorzystać z innych zabawnych atrakcji. Są tu również ławki, z których rodzice mogą pilnować swoich maluchów bawiących się w parku.

 

Informacje praktyczne

  • Adres: Carrer d’Aragó, 2, Barcelona
  • Numer telefonu: +34 807 11 77 00
  • Jak dotrzeć: przystanek Rocafort L1, przystanek Tarragona L3
  • Ceny: bezpłatne
  • Godziny otwarcia: 10:00 do zmierzchu
  • Zwierzęta: dozwolone

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

wszystko-o-barcelonie activities-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top