Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Diagonal Mar w Barcelonie
Diagonal Mar in Sant Martín, Barcelona

Diagonal Mar w Barcelonie

Diagonal Mar w Barcelonie to okolica, która najlepiej reprezentuje współczesność i nowoczesność. Zlokalizowana jest w dzielnicy Sant Martin. To odcinek alei Diagonal – dzielnicy, której początek stanowi fabryczna część, a kończy się Poblenou, z forum.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Zwiedzanie Diagonal Mar w Barcelonie

W 2011 roku siedziba Muzeum Historii Naturalnej znalazła się w budynku forum. Park Diagonal Mar to dominująca atrakcja dzielnicy.

Został on zaprojektowany przez tego samego katalońskiego architekta co parlament szkocki. Park zajmuje powierzchnię 15 hektarów i uważa się go na tradycyjne połączenie natury i architektury, składające się z siedmiu różnych obszarów, a ze względu na wodę znajdującą się na tym terenie, może także służyć jako miejsce zabaw dla dzieci.

Najważniejsze miejsca w Diagonal Mar w Barcelonie

Diagonal Mar jest znane z olbrzymieego centrum handlowego, Diagonal Mar Shopping Centre które działa pod tą samą nazwą. To nie tylko największe centrum handlowe w Hiszpanii, ale także trzy piętra różnych sklepów. Znajdują się w nim takie sklepy, jak Zara, H&M, Miss Sixty czy Desigual, a także kino na najwyższym piętrze oraz ogromny supermakrket Alcampo, wiele restauracji typu fast food oraz tych bardziej luksusowych. Pomimo że centrum handlowe jest zamknięte w niedzielę, restauracje i udogodnienia związane ze spędzaniem czasu wolnego pozostają otwarte. To centrum wciela amerykański koncept sprzedaży detalicznej do miasta.

Jednakże jeżeli chodzi o życie nocne, Diagonal Mar nie stanowi atrakcji Barcelony. Dzielnica uchodzi za stosunkowo cichą i spokojną okolicę. Dlatego w trakcie nocy zawsze możesz wybrać się pociągiem lub metrem do miasta i odwiedzić kluby znajdujące się w Vila Olympica, blisko wybrzeża. Na romantyczny wieczór możesz spróbować L’Escola, w którym swoje kulinarne talenty prezentuje wiele wybitnych jednostek. Diagonal Mar to miejsce wybierane z względu na spokój okolicy.

Gdzie zatrzymać się w Diagonal Mar

Jako że jest to odnowiona okolica, oferuje ona prywatną atmosferę, w większości zamieszkana przez burżuazję i dobrze zarabiających ludzi. Jednakże w rzeczywistości wiele katalońskich rodzin, które wprowadziły się do tej dzielnicy ze względu na to, że jej szerokie ulice i bliskość plaży przyciągają uwagę.

Jeżeli chcesz spędzić wakacje w ciszy i spokoju, wynajmij mieszkanie w Diagonal Mar. Dzielnica ta oferuje wiele nowoczesnych i luksusowych apartamentów ze spektakularnymi widokami brzegu i parku.

Historia Diagonal Mar

W późnych latach XX wieku Barcelona przejęła dzielnicę PobleNou, nowy obszar znany z przemysłu i nowych technologii, któremu nadano nazwę @22, części Diagonal otwartej w 1999 roku. Nadal znajdują się tam mieszkania robotników Barcelony z lat 60′ i 70′, które przekształcono w nowoczesne budynki, nowy obszar miejski i hotele.

Diagonal Mar to jedna z najdłuższych alei uchodząca za znaczącą dzielnicę w Barcelonie. Przestrzeń miejską uzupełniają wysokie i luksusowe apartamenty, wysokiej klasy hotele, centra konferencyjne, biurowce, ogromne centra, piękna plaża i wiele więcej.


Zobacz większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

dzielnice-wszystko-o-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top