Home / Wszystko o Barcelonie / Piekarniki elektryczne

Piekarniki elektryczne

20220726152324_pexels-photo-3992206.jpeg

Piekarniki, bez których trudno jest sobie wyobrazić wyposażenie kuchni, dawno już przestały być prostymi urządzeniami, których funkcje ograniczały się pieczenia od góry, dołu i termoobiegu. Dziś to nowoczesne i niezwykle funkcjonalne sprzęty, które umożliwiają proste przygotowanie najróżniejszych dań – zarówno słodkich, jak i wytrawnych, mięsnych, wegetariańskich i wegańskich. Niezawodność i wyjątkowa praktyczność piekarników możliwa jest dzięki wysokiej jakości ich wykonania, ale także jego nowoczesnym funkcjom, programom i dodatkowym elementom wyposażenia.  

Piekarnik na miarę XXI wieku 

Tym, co wyróżnia nowoczesne piekarniki elektryczne oraz parowe, jest także dopasowanie do potrzeb i oczekiwań współczesnego świata. Oznacza to, że są one urządzeniami energooszczędnymi, pozwalającymi na przyjemne i sprawne gotowanie, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii elektrycznej.  

Jedną z ogromnych bolączek współczesnego świata jest także globalny problem marnowania żywności. Nowoczesne piekarniki są urządzeniami, które pozwalają skutecznie walczyć z nadmiernym wyrzucaniem żywności, a tym samym rozpocząć dążenie do lepszego jutra od samych siebie i własnego domu. Z pomocą piekarników parowych możemy bowiem nie tylko przyrządzić rozmaite dania, ale także skutecznie je odgrzać i odświeżyć, na dłużej zachowując ich pożądany smak, aromat oraz konsystencję.  

Nowoczesny piekarnik – praktyczne funkcje i programy  

Jakimi nowoczesnymi funkcjami i praktycznym programami pracy charakteryzują się dostępne dziś na rynku piekarniki? Przede wszystkim, jest to szeroka gama dodatkowych możliwości, jakie daje użytkownikom urządzenia obecność pary wodnej. Dzięki niej każde danie może być przygotowane w wersji klasycznej lub na parze, co stanowi doskonałą alternatywę dla wszystkich, którym w sposób szczególny zależy na zdrowej diecie. Pieczenie, duszenie, gotowanie na parze w piekarniku pozwala ponadto na przyrządzanie posiłków, zachowując wszystkie ich niezbędne wartości odżywcze, jak również wyjątkowy smak i aromat. 

Dodatkowo, dzięki inteligentnej funkcji Steamify, w jaką wyposażone są nowoczesne piekarniki Electrolux automatycznie dopasowują one ilość użytej pary, a także inne najważniejsze parametry, na podstawie określonej temperatury pieczenia.  

 

Z pomocą pary wodnej piekarnik jest również w stanie skutecznie rozmrozić oraz odświeżyć przygotowane wcześniej potrawy, mięso, pieczywo. Dzięki programowi odświeżania tego ostatniego można cieszyć się pysznym smakiem, aromatem i chrupkością bułek oraz chleba przez znacznie dłuższy czas.  

Ciekawą i praktyczną funkcją, w jaką wyposażone są niektóre z nowoczesnych piekarników – przede wszystkim urządzenia marki Electrolux – jest program wyrastania ciasta. Dzięki niemu wystarczy wstawić przygotowane do wyrośnięcia ciasto, nastawić na odpowiednią temperaturę oraz czas i nie zajmować się poszukiwaniem najcieplejszego miejsca w domu, gdzie bezpiecznie moglibyśmy je odstawić.  

Dodatkowe wyposażenie – praktyczne akcesoria 

Aby piekarniki elektryczne mogły być jeszcze bardziej funkcjonalne i prostsze w użyciu, warto doposażyć je w dodatkowe, praktyczne akcesoria. Przede wszystkim są to różnego rodzaju blachy i ruszty do piekarnika, które umożliwiają wygodne i bezpieczne ułożenie przygotowywanych tam dań. Akcesorium, które z pewnością przyda się w przypadku piekarników parowych, jest nowoczesny zestaw do gotowania na parze. Komplet ten składa się z dwóch głębokich blach; jedna posiada specjalną perforację, co pozwala zapewnić odpowiednią wilgotność przygotowywanych dań, zarówno mięs, ryb, jak i warzyw.  

Pomocny w wygodnym i bezpiecznym wkładaniu oraz wyjmowaniu blach i krat do piekarnika będzie zestaw dwóch teleskopowych prowadnic. Odznaczają się one wysoką trwałością i poziomem bezpieczeństwa, zagwarantowanym między innymi przez specjalny zamek, zapobiegający przechylaniu się blach bądź ich wypadaniu z piekarnika.  

Miłośnicy pieczonych mięs zdecydowanie powinni wyposażyć swoją kuchnię w praktyczne, nowoczesne akcesorium do piekarnika, jakim jest brytfanna do pieczenia, będąca częścią wyjątkowej kolekcji Infinite Chef. Naczynie to wykonane zostało z pięciowarstwowego, wysokiej klasy materiału, który gwarantuje szybkie oraz równomierne rozprowadzanie temperatury. Brytfanna opracowana została we współpracy z szefami kuchni światowej klasy, doświadczonymi w doskonałym przygotowywaniu aromatycznych i soczystych pieczeni.  

Aby mieć pewność, że temperatura zarówno w piekarniku, jak i wewnątrz przygotowywanej potrawy jest optymalna, warto do swojej kolekcji akcesoriów kuchennych dodać także nowoczesny termometr do mięs. Pozwala on na osiągnięcie i bieżące monitorowanie pożądanej temperatury, niezbędnej do właściwego przygotowania pieczeni.  

Pieczenie sous vide – akcesoria 

Nowoczesne piekarniki pozwalają na przygotowywanie dań na różne, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne sposoby. Jedną z ciekawszych metod, która cieszy się obecnie szybko rosnącą popularnością, jest pieczenie sous vide. Polega ona na próżniowym przyrządzaniu dań w stosunkowo niskiej temperaturze, 50, 60 czy 80 stopni Celsjusza. Przygotowywane w ten sposób potrawy są nie tylko smaczne i soczyste, ale także wyjątkowo zdrowe oraz bogate w najważniejsze wartości odżywcze. Do przyrządzania dań metodą sous vide niezbędne jest posiadanie worków próżniowych bądź całego zestawu, pozwalającego na szybkie i skuteczne próżniowe pakowanie poszczególnych produktów.  

Szeroka gama nowoczesnych akcesoriów i praktycznych dodatków do piekarników pozwala na jeszcze prostsze i przyjemniejsze przygotowywanie dań. Warto zapoznać się dokładnie z całą ofertą, dostępną na rynku, aby w pełni świadomie móc wybrać akcesoria, które najbardziej odpowiadać będą naszych wymaganiom i potrzebom. 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top