Home / Zwiedzanie i muzea / Las Ramblas Ulica
Ramblas

Las Ramblas Ulica

Okolice Las Ramblas to doskonały wybór na krótką podróż do Barcelony w celu zwiedzenia miasta. W pobliżu jest wiele możliwość noclegu. Las Ramblas zlokalizowana jest w odległości spaceru od najbardziej wyjątkowych atrakcji w mieście, znajduje się w samym centrum Barcelony!

Zakwaterowanie w pobliżu Las Ramblas zapewnia bliskość różnorodnych, ekscytujących atrakcji, a co najważniejsze znajdziesz się w centrum wszelkich wydarzeń. Las Ramblas to długa piesza aleja, ciągnąca się od Plaza Catalunya po pomnik Krzysztofa Kolumba, umiejscowiony niedaleko portu. Po obu stronach bulwaru Las Ramblas  przebiegają jedynie dwa wąskie, jednokierunkowe pasy ruchu kołowego. Las Ramblas jest w centrum miasta i można do niej dotrzeć kilkoma liniami metra, co sprawia, że poruszanie się po mieście jest bardzo wygodne.

Kiedy przechadzasz się w dół bulwaru, atmosfera buzuje 24 godziny na dobę, zwłaszcza nocą. Spotkasz tu ulicznych artystów, ludzkie posągi, kwietniki, ogródki restauracyjne a nawet sklepy dla zwierząt. Należy jednak być ostrożnym i uważać na kieszonkowców i złodziei torebek, istnienie niewielka grupa osób, które lubią korzystać z faktu, iż jest to miejsce lubiane przez turystów.

Znajdujesz się zaledwie kilka minut drogi od ogromnego targowiska La Boqueria, wypełnionego kolorowymi, egzotycznymi owocami tropikalnymi oraz warzywami, a ponadto różnymi rodzajami mięs, owoców morza, serów i jajek. Centralna lokalizacja zapewnia dostęp do takich atrakcji jak Katedra Św. Eulalii, Port, Plaza Catalunya, opera Gran Teare del Liceu, czy sklepów i muzeów zaledwie w 5 minut. Tuż obok Las Ramblas znajduje się słynna opera Gran Teare del Liceu, oraz wiele placów, największy z nich to Plaza Reial, wypełniony restauracjami, barami i klubami. 

Zakupy mogą być tu trochę bardziej kosztowne, ze względu na licznych turystów odwiedzających Barcelonę w ciągu roku. Przechadzając się bulwarem dostrzeżesz wiele stoisk z souvenirami sprzadawanymi turystom, co więcej znajdziesz tu wiele znanych marek, takich jak Mango, Zara, H&M, Topshop i Bershka. 

Jeśli zapomnisz spakować potrzebne rzeczy, nie przejmuj się! Wszystko czego potrzebujesz, od elektroniki, adapterów, specjalnych baterii do aparatów, po przedmioty trudno dostępne w sklepach, znajdziesz w El Corte Inglés. Znajduje sie przy Plaça Catalunya, w północnym rogu Las Ramblas. El Corte Inglés to ogromne centrum handlowe, z siedmioma piętrami, podzielonymi na kategorie. Jeśli nie znajdziesz tam tego czego szukasz, nie znajdziesz tego nigdzie indziej!

Restauracje w pobliżu lub na Las Ramblas oferują różnorodne potrawy, znajdują się tam dobrze znane na całym świecie restauracje szybkiej obsługi takie jak Burger King, KFC, McDonalds i Subway. Jest tam również mnóstwo restauracji, które serwują specjały kuchni hiszpańskiej, ale też tureckie durum kebab! Ponadto to doskonałe miejsce żeby napić się piwa lub zamówić dzban sangrii wraz z grupą przyjaciół, ciesząc się atmosferą miejsca. Jest tu też ogromny wybór barów, to w końcu centrum nocnego życia Barcelony.

Tutaj ciągle coś się dzieje, przez cały dzień i do późnej nocy, jeśli więc liczysz na dobrze przespaną noc, Las Ramblas może okazać się nieodpowiednim miejscem dla Ciebie. Przygotuj się na mnóstwo hałasu, szumu i harmidru. Jednakże jeśli chcesz zamieszkać w sercu Barcelony, Las Ramblas jest miejscem właśnie dla Ciebie!


Powiększ mapę

 

 

 

Noclegi w Barcelonie

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top