Home / Kultura / Festiwal Fiestas de Gracia
Fiestas de Gracia

Festiwal Fiestas de Gracia

Zwiedzając Barcelonę pomiędzy 15 a 21 sierpnia, można napotkać na najbardziej kolorowy i przyciągający uwagę uliczny festiwal Fiestas de Gracia. Katalończykom znany jest jako ,,Festa Major de Gracia” i rozpoczyna go mowa wygłaszana przez burmistrza. Każdego roku pojawiają się na nim inni artyści. Festiwal otwiera parada, podczas której pojawiają się smoki, olbrzymy, kanibale, lalki wielkości człowieka i wiele innych osobliwości. Mieszkańcy Barcelony i turyści wychodzą na ulicę, żeby wspólnie świętować ,,Festa Major de Gracia“.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

W ciągu tego tygodnia ma miejsce ponad 500 różnych wydarzeń. Atmosfera radości i zabawy wypełnia ulice dzielnicy Gracia. Święto przepełnione jest paradami, koncertami na otwartej przestrzeni, tancerzami, warsztatami, przedstawieniami teatralnymi i fajerwerkami. Dawniej festiwal ten odbywał się poza Barceloną, ale 116 lat temu, ze względu na swoją ogromną już wtedy popularność, został przeniesiony do centrum miasta.

Spędzając sierpień w Barcelonie, koniecznie musisz odwiedzić to miejsce, by lepiej poznać lokalną kulturę. w trakcie swojego urlopu, wycieczki lub wakacji i poznaj lokalną kulturę. Największą zaletą tego jest to, że wydarzenie to nic nie kosztuje. Największe wrażenie festiwal wywiera wieczorem, kiedy ulice są oświetlone. To też czas, kiedy są one najbardziej przepełnione.

Nie zapomnij w trakcie tego ekscytującego i pełnego energii festiwalu zarezerwować sobie zakwaterowania, aby cieszyć się jednym z najbardziej interesujących tygodni w Barcelonie.

Każdego roku różne ulice Gracii goszczą festiwal. Wiele z nich udekorowane jest przez mieszkańców i każda bierze udział w konkurencji o miano najpiękniej ozdobionej. Mieszkańcy udział w tych zawodach traktują bardzo poważnie. Przez miesiące poprzedzające festiwal dzielnica przygotowuje się, by na jeden tydzień w roku można było przenieść się w Barcelonie do świata baśni i fantazji. Ciekawostką jest, że każdego roku różne ulice proponują unikatowy i wyróżniający się temat, który jednak pozostaje tajemnicą, dopóki impreza się nie zacznie!

Inną popularną tradycją podczas festiwalu są pokazy fajerwerków i przebierańcy tańczący i biegający wśród nich. Diabły, smoki i potwory tańczą w rytm bębnów i zioną ogniem w kierunku tłumu. Nie martw się jednak, jeżeli zabierasz ze sobą dzieci – dla nich przygotowano specjalne zabawy. Tam każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, chociażby atrakcje takie, jak koncerty na żywo, czy nauka tradycyjnego tańca katalońskiego.

Festiwal każdego roku jest ulepszany, a w tym roku każdy dostał szansę uczestnictwa w wyborze zwycięzcy. Przyczyniła się do tego darmowa aplikacja na smartphone’a, przez którą można oddać swój głos.Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzyka-i-wydarzenia

Noclegi Barcelona


Scroll To Top