El Born / La Ribera in Ciutat Vella, Barcelona

Born

Zwiedzanie

Born to część miasta, która koncentruje się na kulturze. Widać, że Calle Montacada była średniowieczną ulicą, na której obecnie znajdują się muzeum włókiennicze i najważniejsze – muzeum Picassa. W obu są piękne niewielkie zewnętrzne tarasy. Muzeum tekstylne ma sentymentalną wartość, jako że stanowiło miejsce stowarzyszeń włókienniczych we wczesnych latach Born. Znajduje się tam również piękna katedra, którą możesz zobaczyć i przespacerować się po niej czy nawet wziąć udział w takich ceremoniach, jak wesela.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

El Born wciśnięte jest właściwie pomiędzy Barcelonetę i Via Laietanę, gdzie znajdują się stacje metra Barceloneta i Jaume 1. Miejsce to dzieli od Las Ramblas i centrum miasta jedynie kilka minut spacerem.

Plaża znajduje się jedynie 10 minut dalej sprawiając, że Twój pobyt będzie jeszcze bardziej zadowalający dzięki połączeniu wakacji nad morzem ze zwiedzaniem miasta. Jeżeli zatrzymujesz się w okolicy, odwiedź także popularny park Cytadeli, po którym można wędrować, jak również wybrać się do zoo mieszczącego się na terenie parku.

Najważniejsze punkty

Kawiarnie na Passeig de Born są ukierunkowane na turystów, podobnie jak wiele barów, które serwują Mojito. Bary takie, jak Coppelia, Bar Mercaders, Collage czy Bar Del Pla, oferują pełną różnorodność drinków, gin z tonikiem, a także tapas. Born uważa się za najlepsze miejsce na pizzę w Barcelonie. Nie można też narzekać na cenę, która wynosi jedynie 1,50.

Życie nocne tętni w tej części – znajdują się tam najlepsze kluby nocne, takie jak Station Barcelona, Magic Club, Diobar, the Glass Bar, Club Mix i wiele więcej. Warto też odkryć wspaniały smak restauracji takich, jak Casa Delfin, Garvin i innych.

Born w Barcelonie to niewątpliwie najmodniejsza okolica, uchodząca za niezwykle modną – ze sklepami, takimi jak Ena Macana, El Calaix, My beautiful parking – to tylko niektóre z modnych i starodawnych sklepów, które można znaleźć w pobliżu. My beautiful parking to unikatowy warsztat rowerowy.

Można się przekonać, że Born to miejsce cieszące się popularnością zarówno wśród rodzin, jak i turystów. To urokliwa, kulturalna część miasta z pięknymi barami, widokami, restauracjami, miejscami do odwiedzenia, tętniącymi życiem kawiarniami.

Gdzie się zatrzymać

W dzielnicy Ciutat Vella można znaleźć klasyczne i starsze budynki, jednakże wnętrze placu zrobi na Tobie wrażenie swoją prostotą i podkręci atmosferę. Znajduje się bardzo blisko La Ramblas i Placu Katalońskiego, w pobliżu których są również plaża i port. Znajdź zakwaterowanie w Born, które zaspokoi Twoje potrzeby i pozwoli Ci się cieszyć tą piękną częścią miasta.

Historia

El Born znana jest jako jedna z najbardziej zapierających dech w piersiach okolic w Barcelonie. W czasach średniowiecznych zaletę tej okolicy, szczególnie dla kupców, stanowiły bliskość portu i przystani. Zaczęli oni budować pałace blisko portu, które obecnie wciąż można zobaczyć blisko Calle Montcada. Jednakże późniejszy kryzys przyczynił się do spowolnienia handlu śródziemnomorskiego. To tam Filip V zburzył większość okolicy, by wybudować zamek, który obecnie znany jest jak park Cytadeli.

Pomimo osad wybudowanych w czasach średniowiecznych, w ostatnich 30 latach okolica przekształciła się w modny obszar, który można zobaczyć dzisiaj, ale utrzymany w duchu średniowiecza, z takimi miejscami, jak muzeum Picassa, Palau de la Musica, kościół Santa Maria Del Mar i wiele innych.

 

 

Zobacz większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

dzielnice-wszystko-o-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top