Home / Costa Brava / Jednodniowa wycieczka na Costa Brava
Coast of Costa Brava Spain with Blue Waters

Jednodniowa wycieczka na Costa Brava

Costa Brava zlokalizowana jest w prowincji Girony, posiada 206 km zróżnicowanego wybrzeża, rozciągającego się od Blanes po granicę z Francją. Kiedy myślisz o Costa Brava możesz wpaść w pułapkę wywołaną zdjęciami hord brytyjskich turystów wzdłuż całego wybrzeża, z restauracjami nie serwującymi nic więcej niż brytyjskie żarcie. Będziesz zaskoczony jak dalekie jest to od prawdziwego Costa Brava. W rzeczywistości Costa Brava oferuje odcinki pięknych, cichych plaż, urocze wioski i miasteczka oraz restauracje kuszące tradycyjną katalońską kuchnią. Nie powinno dziwić, że to właśnie to czyni Costa Brava jednym z najpopularniejszych kierunków w Hiszpanii.

Linia brzegowa jest bardzo zróżnicowana i może zaspokoić potrzeby związane z prawie wszystkimi rodzajami wakacji, czy to spędzanych aktywnie uprawiając sporty wodne, golf, wakacji spędzonych ze znajomymi, czy też miłośników relaksu z książką na spokojnej plaży. Jest tu tyle do zrobienia, że nie sposób zrealizować wszystko podczas jednego urlopu więc z pewnością wrócisz po więcej!

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Rzeczy do zrobienia i zobaczenia:

Nie sposób wymienić wszystkich setek zabytków i czynności do zrobienia na tym wybrzeżu, więc najlepszą opcją jest zrobienie wycieczki na Costa Brava kierując się poniższymi wskazówkami, oto miejsca, których nie można przegapić:

Empúries (Emporiae)

Empúries to stanowisko archeologiczne w pobliżu miasteczka L’Escala gdzie znaleźć można pozostałości starożytnych osiedli greckich i rzymskich. To jedyne stanowisko archeologiczne na Półwyspie Iberyjskim, gdzie znajdują się pozostałości kolonii greckiej (Emporiae). Można się tam dostać z miasteczka L’Escala, które posiada połączanie autobusowe i pociągowe z Barceloną. Stanowisko jest ogólnodostępne od 10.00 do 18.00, w okresie letnim otwarte jest dłużej, godziny otwarcia oraz ceny znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej.

Park Narodowy Cap de Creus

Park Narodowy Cap de Creus jest najdalej na wschód wysuniętym punktem Półwyspu Iberyjskiego i jest pierwszym lądowo-morskim Parkiem Narodowym w Katalonii. Znajdują się tam oszałamiające formacje geologiczne gdzie urwiste skały kontrastują z niewiarygodnie czystą, seledynową wodą. Możesz przechadzać się wzdłuż wybrzeża, uprawiać sporty wodne, takie jak kajaking i nurkowanie, wypłynąć na wycieczkę łodzią lub jeździć rowerem górskim. Park znajduje się w bardzo wygodnej lokalizacji, można do niego dotrzeć z uroczych miasteczek Cadaqués i Roses. Autobusy z Barcelony i Girony przyjeżdżają do oby miejscowości,a stąd możesz zwiedzać park pieszo.

Cadaqués

Cadaqués to dawna wioska rybacka uważana za klejnot Costa Brava. Wielu artystów i pisarzy uwielbiało odwiedzać to malownicze miejsce, między innymi Dalí, Picasso i Federico Garcia Lorca. Dom Salvadora Dalí można odnaleźć tuż za rogiem w Port Lligat gdzie znajduje się muzeum dedykowane artyście. Wizyta w domu Salvadora Dalí to fantastyczna podróż w głąb życia artysty i jego żony Gali. Znajduje się tam nawet pokój szeptu, gdzie możesz usiąść po drugiej stronie pomieszczenia od partnera i usłyszeć co mówi, jak gdyby siedział tuż obok, szepcząc do ucha! Bilety muszą być zarezerwowane wcześniej, ich ceny do 11€ dla osób dorosłych, 8€ dla osób objętych zniżką (studenci, emeryci powyżej 65 roku życia oraz osoby niezatrudnione), dla dzieci poniżej 8 lat wstęp jest wolny.

Roses

Roses to dawna kolonia grecka, która później stała się kolonią rzymską. Można tu zwiedzić archeologiczne ruiny oraz jest to kolejne malownicze miejsce to zobaczenia na wybrzeżu Costa Brava. Uprawiać można tu również wiele sportów wodnych.

Lloret de Mar

Lloret de Mar jest dobrze znane z nocnego życia, ale miasteczko oferuje również  inne atrakcje z których można korzystać w ciągu dnia, między innymi sporty wodne, relaks na plaży, zabytki takie jak kościoły Sant Romà, Ogrody Św. Klotyldy i Muzeum Morskie.

W głębi lądu

Jeśli masz ochotę na zmianę otoczenia w głębi lądu możesz odkryć cudowne miasta GironaFigueres.

Jak dotrzeć z Barcelony:

Autobus: Jeśli podróżujesz autobusem, możesz dotrzeć do różnych punktów na Costa Brava ze stacji autobusowej Estacio Nord z Sarfa Bus Company.

Pociąg: Do Blanes możesz dostać się linią R1 (niebieską). Stamtąd możesz złapać kolejny autobus do konkretnego miejsca na Costa Brava.


Powiększ mapę

Wiele osób podróżuje na Costa Brava z Barcelony na jednodniowe lub dłuższe wycieczki, jeśli chcesz znaleźć Nocleg w Barcelonie sprawdź www.barcelona-home.com

Nocleg w Barcelonie

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Costa Brava


Scroll To Top