Home / Kultura / Muzyka i wydarzenia / Gay Pride Sitges
Sitges Gay Pride

Gay Pride Sitges

Gay Pride Sitges pierwszy raz odbyła się w 2010  roku by uczcić społeczność gejowską. Co roku na Passeig Maritimo rozpoczyna się parada i przechodzi wzdłuż wybrzeża aż dotrze do plaży gejowskiej Playa de la Bassa Rodona. Parada przyciąga z całego świata zarówno osoby homoseksualne jak i heteroseksualne, kobiety, mężczyzn oraz dzieci, by świętować dzień harmonii, jedności i równości między wszystkimi bez wyjątku. Odział w wydarzeniu jest bezpłatny, podobnie jak afterparty w klubach w całym miasteczku. Mimo, że parada trwa jedynie jeden dzień, to uroczystości z nią związane ciągną się przez około 5 dni.

W 2014 roku, parada przyciągnęła ponad 45 000 uczestników. Gay Pride Sitges jest uważane za jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie. Co roku odbywa się w czerwcu, na początku hiszpańskiego lata, które przyciąga wielu przystojniaków bez koszuli.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

2015

W tym roku parada odbędzie się 21 czerwca o 17:00 i ruszy sprzed restauracji Kansas,a zakończy się przed hotelem Calipolis. Mimo, że udział jest darmowy, osoby, które chcą wystąpić na platformach, muszą się najpierw zarejestrować. Można również kupić bilet VIP na wszystkie pięć dni uroczystości. Dzięki niemu otrzymujemy wejście do strefy VIP wioski gejowskiej. Ilość jest jednak limitowana – jedynie 40 sztuk będzie dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie parady. Dzięki biletowi możemy też ominąć wszystkie kolejki, wejść na imprezę powitalną i jedną z platform oraz dostać się do baru VIP.

Sitges Gay Pride

Harmonogram

Uroczystości rozpoczynają się w czwartek 18 czerwca. Tego dnia w miasteczku odbywają się “Red Night Party” w klubie Organic, Pride T-Dance oraz koncert Black Eyed Peaz tribute. W piątek 19 czerwca, odbędą się: w wiosce gejowskiej się koncert Beyoncé tribute, w hotelu Antemare impreza przy basenie, a w klubie Organic impreza Grindr, by magiczni chłopcy mogli spotkać się twarzą w twarz. Sobota 20 czerwca to wielki dzień, kiedy to odbywa się parada. Po niej odbędzie się koncert w hołdzie zespołowi Queen w wiosce oraz czwarta noc Pride T-Dance. W klubie Organic możemy wziąć udział w Black Night. Ostatni dzień Pride T-Dance to poniedziałek 22 czerwca, wtedy też zobaczymy koncert Spice Girls tribute, a w klubie Organic odbędzie się wydarzenie  “Superbohaterowie Zdemaskowani”.

Gdzie się zatrzymać?

Barcelona-Home oferuje apartamenty, domy, wille w Sitges, które trafią w każdy gust i budżet.

Odwiedź też naszą stronę, jeżeli chcesz znaleźć mieszkanie w Barcelonie, a na paradę w Sitges przyjechać tylko na jeden dzień.

 

Zdjęcie główne: Ybridex AngeloDemon cc

Zdjęcie: Guillaume Paumier cc

 

Noclegi w Sitges

view more apartments polish

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

muzyka-i-wydarzenia

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top