Home / Panorama firm w Barcelonie / Zajęcia / Oceanarium w Barcelonie
The Barcelona Aquarium

Oceanarium w Barcelonie

W Port Vell – słynnym katalońskim porcie znajduje się Oceanarium w Barcelonie. Uważane ono jest za jedno z największych, poświęconych tematyce morza Śródziemnego oceanariów. To miejsce spędzenia czasu wolnego i centrum edukacyjne przenosi odwiedzających w głębiny morza poprzez 5 milionów litrów wody, gdzie 35 akwariów stanowi dom dla 11 000 zwierząt, jak również innych stworzeń, reprezentujących 450 różnych gatunków.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Główną atrakcją tego miejsca jest ogromne oceanarium, w którym zobaczyć można takie gatunki, jak rekiny, ray moons i ryby, przechodząc przez długi, przeźroczysty 80-metrowy podwodny tunel. To gwarantuje unikatowe uczucie spaceru wśród rekinów i innych stworzeń, będąc na dnie morza.

Oceanarium składa się z trzech głównych odcinków. Te natomiast podzielone są na kolejne. ,,Planeta Aqua” znana jest jako część edukacyjna, która informuje o istotnym dla naszej planety znaczeniu wody.  Mieści się tam również zbiornik pełen pingwinów, ale można znaleźć także piranie, jak i inne zabójcze ryby.

W kolejnej części – ,,The Aquarium” – żyje większość podwodnych stworzeń, w tym ośmiornice, kolenie, skorpiony, ryby i koniki morskie. Powyżej każdego zbiornika znajduje się skrócony opis ryby z fotografią. Będąc w tym miejscu, można dostrzec nad sobą pływające ryby.

Ostatnia – ,,Explora” – stanowi głównie przestrzeń do zabawy dla dzieci. Zawiera jednak równocześnie wiele elementów edukacyjnych. To wspaniały obszar, na którym można zrobić wiele zdjęć, siedząc na czubku olbrzymiego żółwia czy w łodzi podwodnej. Dzieci mogą także wykorzystać czas na zabawę, ślizgając się w dół tunelu. To świetna metoda edukacji na temat świata podwodnego, obejmująca wiele interaktywnych narzędzi pomagających w uczeniu się.

Posiadając uprawnienia nurka i mając wystarczająco odwagi, można skorzystać z możliwości nurkowania z rekinami. Warto wykorzystać taką szansę! Istnieje ona w każdą środę, sobotę i niedzielę. Nurkowanie należy zarezerwować z wyprzedzeniem. Aby poznać więcej szczegółów, należy skontaktować się z Oceanarium.

Nabywając bilet, warto w niskiej cenie zakupić przewodnik po akwarium – za 3 euro. Dostępny on jest w wielu językach, między innymi w angielskim, katalońskim, francuskim, niemieckim czy włoskim. Można nabyć również bardzo szczegółowy, zawierający zdjęcia różnych stworzeń i gatunków żyjących w akwarium, mini-przewodnik, do którego istnieje możliwość załączenia plakatu Nemo. Dostępny jest on nieodpłatnie, także w wielu językach. W przypadku problemów ze znalezieniem go, warto udać się do informacji, która udostępni egzemplarz. Aby sprawdzić ceny lub zarezerwować bilety online, należy kliknąć tutaj.

Będąc na takiej wycieczce, warto pod koniec udać się do baru amerykańskiego, oferującego żywność typu fast food. Przechodząc obok niego, mija się też sklep z upominkami, w którym pełno jest wodnych akcesoriów, zabawek-ryb, gier i wielu innych atrakcji. Może się okazać, że trudno będzie ominąć ten punkt bez marudzenia dzieci.

Mając zakwaterowanie w pobliżu oceanarium, trzeba koniecznie je odwiedzić.

Informacje praktyczne

 

  • L´Aquarium de Barcelona Moll d’Espanya del Port Vell, s/n – 08039 Barcelona
  • Samochodem: autostrada B-10 (Ronda Litoral), skrzyżowanie 21, 22 or 23, transport miejski (metro) – L3 – stacje Drassanes i L4 Barceloneta, autobus: trasy z najbliższymi przystankami: linie 19 i 40, trasy z przystankami na Passeig de Colom: 14, 56, 57, 59, 64 i 157, trasy z przystankami na autostradzie B-10 (Ronda Litoral): 17 i 45, trasy z przystankami na Paseo de Joan de Borbó: 39, bus turystyczny: trasa południowa (niebieska), rower: miejsce na rowery przy wejściu do Akwarium w Barcelonie
  • Web
  • Bezpłatnie – dzieci do 2. roku życia, 3-5 lat – €5, 5-10 lat – 15€, 11-64 lat- 20€, powyżej 65. roku życia – 15€
  • Godziny otwarcia: 9:30 – 21:00, weekend: 9:30 – 21:30, od lipca do sierpnia: 9:30 – 23:00


Zobacz większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

activities-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top