Home / Kultura / Festiwal Jazz Antic Sitges
Festival-Jazz-Antic-Sitges

Festiwal Jazz Antic Sitges

Sitges jest miastem znanym z plaż i imprez. Ten kurort jest położony 30km na południe od Barcelony, stolicy Katalonii. Chociaż większość turystów udaje się tam na odprężające wakacje na plaży, to miasto to ma szeroką ofertę kulturalną. Wśród muzeów i wydarzeń odbywających się w Sitges, Festiwal Jazzowy jest najnowsza propozycją.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Festiwal Jazz Antic Sitges lub JAS! To nowy festiwal, którego trzecia edycja odbyła się w tym roku. To wydarzenie przenosi na ulice Stiges tradycyjny jazz i Dixieland jazz, typowy dla Nowego Orleanu. W czasie festiwalu odbywają się darmowe koncerty, parady oraz wykłady. Restauracje, które biorą udział, goszczą u siebie zespoły w czasie kolacji na jam sessions.

Na głównej paradzie Jazz Antic Sitges ponad 20 muzyków gra jazz non stop. Rozpoczyna się ona na placu przed ratuszem i przechodzi głównymi ulicami aż do plaży. Mimo, że jest to dosyć nowy festiwal, JAS przyciąga najlepszych katalońskich muzyków jazzowych na ulice Sitges.

Festiwal odbywa się na początku wiosny. W 2015 odbył się między 9 a 12 kwietnia. 9 kwietnia można było zobaczyć artystów takich jak Durny Sweet, Valentin Moya Trio, czy Fleurs de Florine. Tego dnia miały miejsce również przesłuchania szkolne w Prado Casino. 11 kwietnia przybyli specjalni goście z Międzynarodowego Festiwalu Dixieland w Tarragonie, by połączyć siły z artystami Jazz Antic Sitges. Tego dnia odbyła się główna parada oraz jam sessions w Domu Bacardi. 12 kwietnia przez cały dzień można było oglądać sesje swingowe na plaży Fregata, jednej z najbardziej przyjaznych rodzinom plaż w Sitges.

Do Sitges łatwo dostać się z Barcelony pociągiem, który często odjeżdża ze stacji Sants i Passeig de Gracia. Jeżeli chcesz zrobić sobie przerwę w twoim pobycie w Barcelonie i odpocząć od miasta, Sitges jest idealnym celem na jednodniową wycieczkę. Jeżeli chcesz zatrzymać się tam na dłużej, na przykład żeby wziąć udział w festiwalu, koniecznie znajdź sobie idealne zakwaterowanie. Barcelona-Home posiada wiele apartamentów w różnych częściach Sitges, dlatego na naszej stronie na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zdjęcie: FaceMePLS cc

 

Noclegi w Sitges

view more apartments polish

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzyka-i-wydarzenia

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top