Home / Rynki / Targ Hostafrancs
Feature

Targ Hostafrancs

Targ Hostafrancs mieści się w dzielnicy Sants przy Carrer de la Creu Coberta. Znajdziemy tu również wiele udogodnień, takich jak dworzec kolejowy i autobusowy. Targ ten jest jedną z największych atrakcji okolicy. Otwarto go w roku 1888, a jego żelazna konstrukcja została zaprojektowana przez tego samego architekta, który zaprojektował Targ San Antoni. Jeśli znajdziesz się w okolicy Sants, koniecznie tu zajrzyj.

Dzielnica Sants była dawniej wioską, którą Barcelona wchłonęła w 1897 roku. Dawniej mieszkała tu klasa pracująca i zlokalizowane były fabryki przemysłu tekstylnego. W miejscu jednego z takich zakładów znajduje się obecnie piękny park – Parc Espanya Industrial. Jest to popularne miejsce zwłaszcza wśród dzieci, które przychodzą tu, by schłodzić się w basenach. Jako, że park mieści się tuż przy stacji kolejowej, wielu ludzi czekających na pociąg, przesiaduje właśnie tu.

Na targu Hostafrancs znajdziemy mnóstwo straganów sprzedających owoce, warzywa, mięso i ryby, a na zewnątrz rozstawione są stoiska z ubraniami i butami. Wewnątrz budowli znajdziemy tradycyjny układ z trzema alejkami. Od razu po wejściu rzuci nam się w oczy brak ogromnych ilości turystów, których możemy zobaczyć na La Boquerii i fantastyczna atmosfera typowego katalońskiego targu.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Godziny otwarcia targu Hostafrancs:

Poniedziałek – czwartek: 7:00 – 14.30

Piątek: 7:00 – 20:00

Sobota: 7:00 – 15:00

Jak dojechać:

Autobus: 56, 57, 157

Metro: L1 (Hostafrancs)

 

Jeżeli chciałbyś zatrzymać się w żywej i ruchliwej dzielnicy Sants, Barcelona-Home pomoże ci znaleźć idealne zakwaterowanie.

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

rynki shopping-i-targi wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top