Home / Kultura / Gastronomia / Targ Hostafrancs
Feature

Targ Hostafrancs

Targ Hostafrancs mieści się w dzielnicy Sants przy Carrer de la Creu Coberta. Znajdziemy tu również wiele udogodnień, takich jak dworzec kolejowy i autobusowy. Targ ten jest jedną z największych atrakcji okolicy. Otwarto go w roku 1888, a jego żelazna konstrukcja została zaprojektowana przez tego samego architekta, który zaprojektował Targ San Antoni. Jeśli znajdziesz się w okolicy Sants, koniecznie tu zajrzyj.

Dzielnica Sants była dawniej wioską, którą Barcelona wchłonęła w 1897 roku. Dawniej mieszkała tu klasa pracująca i zlokalizowane były fabryki przemysłu tekstylnego. W miejscu jednego z takich zakładów znajduje się obecnie piękny park – Parc Espanya Industrial. Jest to popularne miejsce zwłaszcza wśród dzieci, które przychodzą tu, by schłodzić się w basenach. Jako, że park mieści się tuż przy stacji kolejowej, wielu ludzi czekających na pociąg, przesiaduje właśnie tu.

Na targu Hostafrancs znajdziemy mnóstwo straganów sprzedających owoce, warzywa, mięso i ryby, a na zewnątrz rozstawione są stoiska z ubraniami i butami. Wewnątrz budowli znajdziemy tradycyjny układ z trzema alejkami. Od razu po wejściu rzuci nam się w oczy brak ogromnych ilości turystów, których możemy zobaczyć na La Boquerii i fantastyczna atmosfera typowego katalońskiego targu.

Godziny otwarcia targu Hostafrancs:

Poniedziałek – czwartek: 7:00 – 14.30

Piątek: 7:00 – 20:00

Sobota: 7:00 – 15:00

Jak dojechać:

Autobus: 56, 57, 157

Metro: L1 (Hostafrancs)

 

Jeżeli chciałbyś zatrzymać się w żywej i ruchliwej dzielnicy Sants, Barcelona-Home pomoże ci znaleźć idealne zakwaterowanie.

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

jedzenie-i-picie activities-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top