Home / Wolny czas / Plaże / Plaże Nudystów w Sitges
Nudist Beaches of Sitges

Plaże Nudystów w Sitges

W Sitges znajdziemy 22 plaże, z których 3 są plażami nudystów. Są one zlokalizowane na dwóch krańcach wioski.

Pierwsza z nich Playa de las Balmins, była kiedyś przeznaczona wyłącznie dla osób heteroseksualnych. Z czasem jednak ze względu na rozszerzającą się akceptację społeczności gejowskiej przez mieszkańców, jest to plaża mieszana. Znajdziemy tu małą restaurację z widokiem na morze. Dwie pierwsze części plaży, to główne strefy nudystów przeznaczone dla gejów. Chociaż zachęca się do rozebrania na tej plaży, nie jest to obowiązkowe, czyli nikt nie zmusi cię do zdjęcia ubrań ani też nikt cię stąd nie wyrzuci, jeżeli postanowisz opalać się w stroju. Ta plaża jest dosyć mała w porównaniu do innych plaż w Sitges, mimo że mieści się blisko centrum miasta, 15 minut spacerem od kościoła.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Druga plaża to Platja d’Aiguadolç, która mieści się 15 minut spacerem do Playa de las Balmins. Jest to też plaża mieszana i nudyzm również nie jest tu obowiązkowy. Bardzo często Platja d’Aiguadolç i Playa de las Balmins są ze sobą mylone, ze względu na bliskość od jednej do drugiej lub obie są określane po prostu nazwą tej drugiej.

Trzecia plaża, Playa del Muerto, czyli Plaża Trupa zdecydowanie zasługuje na swoją nazwę. Znajduje się dalej od centrum, około godziny spacerem i ciężko się tam dostać. Po pierwsze, trzeba iść piechotą 45 minut aż do klubu L’Atlantida. Stamtąd mamy dwie opcje: długą i krótką. Krótka oznacza schodzenie stromą ścieżką po lewej stronie klifu. Idąc po prawej stronie klifu wybieramy długą drogę i idziemy wzdłuż torów. Nie brzmi to aż tak źle, dopóki nie zobaczymy znaku zwalniającego pociągi do 140km/h (!). Po przejściu paru metrów trafimy na bar z przekąskami, od którego zaczyna się już łatwa droga do samej plaży. Młodsi odwiedzający wybierają bardziej widoczne miejsca, podczas gdy starsi starają się trzymać na uboczu, w pobliżu zatoczki. Za torami znajduje się las, znane miejsce, w którym homoseksualiści szukają partnerów na jedną noc. Wypad na Playa del Muerto jest dobrym pomysłem na spędzenie całego dnia, jednak pamiętaj, żeby zaplanować powrót przed zmrokiem, bo spacer wzdłuż torów nocą może okazać się niebezpieczny!

Jeżeli chcesz wybrać się plaże nudystów w Sitges i zobaczyć inne ciekawe rzeczy, które wioska ma do zaoferowania, zatrzymaj się tu na parę dni. Odwiedź naszą stronę, by znaleźć idealne zakwaterowanie na czas swojego pobytu.

Zdjęcie: MARIA ROSA FERRE CC

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

plaze

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top