Home / Kultura / Gastronomia / Targ Santa Caterina
Feature

Targ Santa Caterina

Otwarty w 1848 roku targ Santa Caterina był pierwszym zakrytym targiem w Barcelonie. Ostatnio został całkowicie odnowiony i nadano mu nowoczesny wygląd, jednak nie stracił swojej atmosfery typowego, katalońskiego targu. Kolorowy, falisty dach został zaprojektowany przez architektów Enrica Mirallesa i Benedettę Tagliabue. Ten wyjątkowy dach składa się z 325 000 ceramicznych płytek w 60 kolorach reprezentujących owoce i warzywa sprzedawane w środku.

Targ Santa Caterina zlokalizowany jest w dzielnicy La Riberia, niedaleko Muzeum Picassa w El Born. Znajdują się tu bary tapas, restauracja przy wejściu, a nawet supermarket. Na ponad 100 stoiskach znajdziemy świeże owoce, warzywa, mięso, ryby, ciasta, chleb, czyli praktycznie wszystko, czego potrzebujemy.

Znajdziemy tu też jedną z najlepszych restauracji w Barcelonie, Cuines Santa-Caterina, która oferuje dania 4 różnych kuchni – azjatyckiej, śródziemnomorskiej, włoskiej i wegetariańskiej. Ceny są tu bardzo przyzwoite, ale lepiej być dosyć wcześnie, jako że restauracja jest bardzo popularna i ciężko tu o stolik.

W Santa Caterinie znajduje się też muzeum pokazujące historię targu i archeologiczne odkrycia znalezione w czasie renowacji.

Godziny otwarcia:

Poniedziałki: 7:30 – 14:00

Wtorki, środy i soboty: 7:30 – 15:30

Czwartki  i piątki: 7:30 – 20:30

Jak dojechać:

Metro: L4 (Jaume I)

Autobus: 17, 19, 40, 45

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

jedzenie-i-picie activities-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top