Home / Rynki / Targ Santa Caterina
Feature

Targ Santa Caterina

Otwarty w 1848 roku targ Santa Caterina był pierwszym zakrytym targiem w Barcelonie. Ostatnio został całkowicie odnowiony i nadano mu nowoczesny wygląd, jednak nie stracił swojej atmosfery typowego, katalońskiego targu. Kolorowy, falisty dach został zaprojektowany przez architektów Enrica Mirallesa i Benedettę Tagliabue. Ten wyjątkowy dach składa się z 325 000 ceramicznych płytek w 60 kolorach reprezentujących owoce i warzywa sprzedawane w środku.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Targ Santa Caterina zlokalizowany jest w dzielnicy La Riberia, niedaleko Muzeum Picassa w El Born. Znajdują się tu bary tapas, restauracja przy wejściu, a nawet supermarket. Na ponad 100 stoiskach znajdziemy świeże owoce, warzywa, mięso, ryby, ciasta, chleb, czyli praktycznie wszystko, czego potrzebujemy.

Znajdziemy tu też jedną z najlepszych restauracji w Barcelonie, Cuines Santa-Caterina, która oferuje dania 4 różnych kuchni – azjatyckiej, śródziemnomorskiej, włoskiej i wegetariańskiej. Ceny są tu bardzo przyzwoite, ale lepiej być dosyć wcześnie, jako że restauracja jest bardzo popularna i ciężko tu o stolik.

W Santa Caterinie znajduje się też muzeum pokazujące historię targu i archeologiczne odkrycia znalezione w czasie renowacji.

Godziny otwarcia:

Poniedziałki: 7:30 – 14:00

Wtorki, środy i soboty: 7:30 – 15:30

Czwartki  i piątki: 7:30 – 20:30

Jak dojechać:

Metro: L4 (Jaume I)

Autobus: 17, 19, 40, 45

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

rynki shopping-i-targi wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top