Home / Wszystko o Barcelonie / Miasto / Castelldefels
Castelldefels

Castelldefels

Castelldefels to miasto w okolicach Barcelony, słynące z ponad pięciokilometrowego wybrzeża i pięknych plaż. Domy ma tu wiele znanych osób, między innymi zawodnicy FC Barcelony. Nazwa miasta wzięła się od zamku (castillo) znajdującego się 59 metrów powyżej poziomu morza, który został wybudowany przez społeczność iberyjską, a następnie służył jako rzymska wioska. Miasteczko zawsze było znane ze swojego portu morskiego, który był celem wielu ataków piratów między 1500 a 1715 rokiem. Ze względu na to niebezpieczeństwo, wybudowano kilka wież w celu obrony portu. Do dziś możemy znaleźć 12 z nich rozrzuconych po całym mieście. Większość z nich jest w rękach prywatnych, przez co nie są otwarte dla zwiedzających. Infrastruktura Castelldefels nigdy nie była zurbanizowana aż do czasu gwałtownego rozwoju Barcelony i rosnącej popularności samochodów, kiedy to miasteczko stało się popularnym kurortem wakacyjnym dla mieszkańców Barcelony.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Castelldefels jest często postrzegane jako rozszerzenie Barcelony. Znajduje się tu British School of Barcelona (Szkoła Brytyjska w Barcelonie), przez co 23%  populacji stanowią obcokrajowcy, z czego ponad połowa pochodzi z krajów europejskich. Większość mieszkańców miasteczka udaje się codziennie do pracy do Barcelony. Znajduje się tu Kanał Olimpijski, zbudowany na Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie w 1992. Kanał jest ogólnodostępny i wiele osób uprawia tu sporty wodne. Poza kanałem, sporty wodne można też uprawiać w porcie, Port Esportiu de la Ginesta, na południowym krańcu miasta, niedaleko rezerwatu przyrody Garraf.

Ze względu na swoją bliskość do Barcelony, Castelldefels jest idealnym celem jednodniowej wycieczki w czasie twojego pobytu. Miejscowość graniczy z głównym portem regionu, Aeroport de Barcelona-El Prat i ma dwie główne stacje kolejowe Castelldelfels i Castelldelfels Playa, łatwo również dostać się tam samochodem przez autostradę. Codziennie z Barcelony odjeżdżają też autobusy do Castelldefels. Przez większość roku temperatura w mieście wynosi średnio 21 stopni, co przyciąga turystów, którzy chcą spędzić czas w spokojnym miejscu, jednak mogąc łatwo dostać się do jednego z największych miast Hiszpanii.

Poza morzem w miasteczku znajdziemy góry, przez co jest to idealne miejsce do wspinaczki. Jednymi z najlepszych miejsc do uprawiania tego sportu są Penya Ginesta, Roca Negra i Dona Morta. Innym chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest Iglesia de Santa Maria (Kościół Świętej Marii), wybudowany w 1903 roku.

Niezależnie czy zatrzymasz się w Barcelonie czy w Sitges, Gava jest idealnym miastem, by poznać więcej katalońskiego dziedzictwa.

Zdjęcie główne: Ferran Pestaña cc

Zdjęcie: Gavin Gilmour cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

miasto najlepsze-miejsca plaze wolny-czas-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top