Home / Panorama firm w Barcelonie / Sporty Wodne w Sitges
Aquatic Activities in Sitges

Sporty Wodne w Sitges

Na czterokilometrowym wybrzeżu Sitges znajduje się 17 wyjątkowych plaż. Głębokie niebieskie morze i złoty piasek sprawiają, że jest to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Sitges daje nam w tym zakresie wiele możliwości, zwłaszcza w głównym porcie Port D’Aiguadolç.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Mimo że w “pueblo” znajdziemy wiele plaż, sporty ekstremalne, takie jak kitesurfing, wakeboarding, narty wodne, czy windsurfing są uprawiane poza miastem, na przykład w okolicach Garraf. Prawie wszystkie plaże oferują sporty dla amatorów, takie jak kajaki czy rowery wodne. Jednak jeżeli chcemy przeżyć coś bardziej ekscytującego, w mieście znajdziemy liczne kluby jachtowe i żeglarskie, gdzie możemy zapisać się na lekcje.

Centro Náutico Aiguadolç Vela jest klubem żeglarskim znajdującym się w porcie D’Aiguadolç. Klub oferuje lekcje dla dzieci, dorosłych i całych grup. Dla tych, którzy lekcji nie potrzebują, znajduje się tam też wypożyczalnia żaglówek i możemy poprosić do pomocy dodatkową osobę na łódkę. Club de Mar de Sitges, znajduje się przy Passeig Maritim de Sitges i znajduje się tam szkółka żeglarska i inne obiekty, takie jak basen i studio tańca. Nauczymy się tu też pływać na windsurfingu i Stand up Paddle. Klub jachtowy Sitges Club Nàutic de Sitges, ma ponad 40-letnią historię i znajduje się tuż przy kościele, na plaży Fragata. Tu też możemy nauczyć się żaglować.

Sailing School

Jeżeli masz ochotę na małą przygodę, w okolicach Sitges możesz wypożyczyć skutery wodne. Najbliższy miasta to Yamaha Motor Centre – Jet Centre. Znajduje się on w głównym porcie D’Aiguadolç. Poza skuterami wodnymi, możemy tu wypożyczyć między innymi pontony i motorówki. W centrum Vilanova i la Geltrú, sąsiedniego miasta Sitges, Moto Paradise oferuje atrakcje dla każdego. Poza nartami wodnymi, możemy skorzystać z kładów i buggie, dla tych którzy wolą bawić się na lądzie. Moto Paradise oferuje również wycieczki z przewodnikiem i wydarzenia takie jak wyścigi na skuterach wodnych wzdłuż Costa Dorada.

Surcando Mares  także znajduje się w porcie D’Aiguadolç i ma swoje oddziały w Sitges i Barcelonie.  Catamaran Center mieści się w okolicach Sitges w miejscowości Castelldefels.

Jeżeli chcesz zatrzymać się w Sitges, koniecznie odwiedź naszą stronę. Jeśli chcesz odwiedzić miasteczko w czasie swojego pobytu w Barcelonie, koniecznie sprawdź, jakie mieszkania oferujemy w stolicy Katalonii.

Zdjęcie główne: Ross Elliott cc

Zdjecie: Jim Sorbie cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

barcelona-directory-pl

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top