Number 15 Bus transport system Barcelona

Transport w Barcelonie

Transport w Barcelonie jest bardzo rozbudowany. Możesz poruszać się różnymi środkami począwszy od autobusów, a kończąc na rowerze! To zróżnicowane miasto przyciąga turystów 365 dni w roku!

Barcelona posiada zarówno obszerną podziemną sieć transportową jak i pociągi RENFE i ich krótkodystansowe linie zwane Rodalies. Znajdują się tutaj również pociągi FGC. Pociągi Rodalies są przezbaczone dla pasażerów z biletem osobowym jak również  dla ludzi lubiących krótkie podróże poza Barcelonę. Większość z nich jeździ trasą północ – południe (Blanes or Sitges).

Tramvia Blau jest jedynym historycznym tramwajem Barcelony. Łączy on Av. del Tibidabo z Funicular del Tibidabo. (Tibidabo kolejka liniowa).

Styczeń – Czerwiec: 10.00 – 18:05
Lipiec – Grudzień: 10 – 16:05
25/12 i 01/01 – nie działa.
Pojedyńczy bilet: 2.50€
Bilet powrotny: 3.70€

Tramvia Blau also known as the Blue Tram

Tramwaj

Dwie nowe linie: Trambaix Trambesos łączące przedmieścia Barcelony jak Sant Just Desvern w centrum.  Jeśli chcesz uzyskać więc informacji odwiedź tę stronę.

Stacje

Estació de Sants jest główną stacją znajdującą sę we wschodniej Barcelonie (pomiędzy Avengida Diagonal i Plaza de España). Większość z krótko- czy długodystansowych pociągów, które obecnie działają kursują w stronę Francji bądź reszty Hiszpanii. Linia metra L3 i L5 zatrzymuje się tutaj.

Estació de França jest ostatnią stacją na południu Barcelony (Barcelona’s Ciutadella Park). W tym miejscu państwowe pociągi pierwszej klasy wyruszają. Najbliższa stacja metra – Barceloneta (L4) znajduje się w odległości 100 metrów.

Stacja Passeig de Gràcia znajduje się pod ziemią. Wiele pociągów krótkodystansowych kursujących z i do Estació de Sants przejeżdża tędy. Linie metra L2, L3, L4 i FCG także się tu zatrzymują.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Na stacji Plaça de España możesz złapać pociąg FGC, np. poprzez Montserrat i Manresa, jak również metro linii L1 bądź L3.

Z Plaça de Catalunya możesz dostać się pociągami linii FGC do Tibidabo, Sant Cugat i do północnych miast, tak samo jak liniami Rodalies. Znajduje się tutaj metro linii L1 i L3.

guy reading newspaper in a metro

Krótkodystansowe podróże

Bilet jest ważny na wszystkie środki transportu: Metro, FGC, autobusy i Rodalies kursujące poprzez całe miasto. Dwie linie pociągów podziemnych łączą centrum miasta z przedmieściem. Niektóre linie metra docierają tam również.

*Cena jednorazowego biletu to 1,30 €, natomiast karta 10-przejazdowa kosztuje 10€.

*Dla długodystansowych podróży opłaca się kupić kartę imienną na miesiąc bądź trzy miesiące. Zapytaj na stacji.

*Od niedawna istnieje też możliwość podróżowania z kartą “Hola BCN”. Jest to karta na 2, 3, 4 bądź 5 dni, z której można korzystać bez limitu w danym okresie ze wszystkich środków transportu.

Godziny kursowania:

Poniedziałek – Czwartek, Niedziele/święta – 5:00 – 12:00
Piątek: 5:00 – 2:00
Sobota – 24 godziny/dobę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

transport-w-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top