Number 15 Bus transport system Barcelona

Transport w Barcelonie

Transport w Barcelonie jest bardzo rozbudowany. Możesz poruszać się różnymi środkami począwszy od autobusów, a kończąc na rowerze! To zróżnicowane miasto przyciąga turystów 365 dni w roku!

Barcelona posiada zarówno obszerną podziemną sieć transportową jak i pociągi RENFE i ich krótkodystansowe linie zwane Rodalies. Znajdują się tutaj również pociągi FGC. Pociągi Rodalies są przezbaczone dla pasażerów z biletem osobowym jak również  dla ludzi lubiących krótkie podróże poza Barcelonę. Większość z nich jeździ trasą północ – południe (Blanes or Sitges).

Tramvia Blau jest jedynym historycznym tramwajem Barcelony. Łączy on Av. del Tibidabo z Funicular del Tibidabo. (Tibidabo kolejka liniowa).

Styczeń – Czerwiec: 10.00 – 18:05
Lipiec – Grudzień: 10 – 16:05
25/12 i 01/01 – nie działa.
Pojedyńczy bilet: 2.50€
Bilet powrotny: 3.70€

Tramvia Blau also known as the Blue Tram

Tramwaj

Dwie nowe linie: Trambaix Trambesos łączące przedmieścia Barcelony jak Sant Just Desvern w centrum.  Jeśli chcesz uzyskać więc informacji odwiedź tę stronę.

Stacje

Estació de Sants jest główną stacją znajdującą sę we wschodniej Barcelonie (pomiędzy Avengida Diagonal i Plaza de España). Większość z krótko- czy długodystansowych pociągów, które obecnie działają kursują w stronę Francji bądź reszty Hiszpanii. Linia metra L3 i L5 zatrzymuje się tutaj.

Estació de França jest ostatnią stacją na południu Barcelony (Barcelona’s Ciutadella Park). W tym miejscu państwowe pociągi pierwszej klasy wyruszają. Najbliższa stacja metra – Barceloneta (L4) znajduje się w odległości 100 metrów.

Stacja Passeig de Gràcia znajduje się pod ziemią. Wiele pociągów krótkodystansowych kursujących z i do Estació de Sants przejeżdża tędy. Linie metra L2, L3, L4 i FCG także się tu zatrzymują.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Na stacji Plaça de España możesz złapać pociąg FGC, np. poprzez Montserrat i Manresa, jak również metro linii L1 bądź L3.

Z Plaça de Catalunya możesz dostać się pociągami linii FGC do Tibidabo, Sant Cugat i do północnych miast, tak samo jak liniami Rodalies. Znajduje się tutaj metro linii L1 i L3.

guy reading newspaper in a metro

Krótkodystansowe podróże

Bilet jest ważny na wszystkie środki transportu: Metro, FGC, autobusy i Rodalies kursujące poprzez całe miasto. Dwie linie pociągów podziemnych łączą centrum miasta z przedmieściem. Niektóre linie metra docierają tam również.

*Cena jednorazowego biletu to 1,30 €, natomiast karta 10-przejazdowa kosztuje 10€.

*Dla długodystansowych podróży opłaca się kupić kartę imienną na miesiąc bądź trzy miesiące. Zapytaj na stacji.

*Od niedawna istnieje też możliwość podróżowania z kartą “Hola BCN”. Jest to karta na 2, 3, 4 bądź 5 dni, z której można korzystać bez limitu w danym okresie ze wszystkich środków transportu.

Godziny kursowania:

Poniedziałek – Czwartek, Niedziele/święta – 5:00 – 12:00
Piątek: 5:00 – 2:00
Sobota – 24 godziny/dobę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

transport-w-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top