Home / Kultura / Muzeum Historii Barcelony
Feature

Muzeum Historii Barcelony

Muzeum Historii Barcelony chwali się 2000- letnią historią i pokazuje nam początki miasta. Jest to obowiązkowy punkt dla każdego, kto interesuje się historią, początkami miasta, czy po prostu chce dowiedzieć się więcej o Barcelonie.

 

Główny gmach muzeum zlokalizowane jest na Plaça del Rei w Dzielnicy Gotyckiej, ale w różnych częściach miasta znajdują się też mniejsze filie. Zwiedzanie rozpoczyna się w piwnicy Casa Clariana Padellàs, gdzie znajdują się Rzymskie ruiny miasta Barcino, datowane na X wiek p.n.e. Ruiny znajdują się na rozległej powierzchni ponad 4000m2 i dochodzą aż do Katedry. Możemy tam również zobaczyć różne przedmioty i obejrzeć filmy, które pozwolą nam poznać codzienne życie Rzymian.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

 

Następnie udajemy się do Palau Reial Major, gdzie znajdują się wystawy przedstawiające miasto w średniowieczu. Zwiedzanie kończy się wizytą w Kaplicy Św. Aghaty i Tinell Hall, gdzie podobno Krzysztof Kolumb po raz pierwszy poinformował Króla Ferdynanda i Królową Izabellę o odkryciu Ameryki. Wizyta w Muzeum Historii Barcelony jest idealną okazją na ucieczkę od zgiełku La Rambli i daje nam unikatową możliwość poznania początków miasta.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: zamknięte

Wtorek – sobota: 10:00 to 19:00

Niedziela: 10:00 do 20:00

Ceny:

Dorośli €7

Zniżki €5

Darmowe wejście dla dzieci poniżej 16. roku życia w pierwszą niedzielę każdego miesiąca i w każdą niedzielę po 15:00.

Jak dojechać:

Adres: Plaza del Rey, s/n 08002 Barcelona, Spain.

Metro: L1 (Catalunya), L3 (Liceu), L4 (Jaume I or Urquinaona)

Autobus: 17, 19, 40 and 45

Po więcej informacji zajrzyj na stronę internetową muzeum.

 


Show larger map

 

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

kultura-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top