Home / Kultura / Muzeum Historii Barcelony
Feature

Muzeum Historii Barcelony

Muzeum Historii Barcelony chwali się 2000- letnią historią i pokazuje nam początki miasta. Jest to obowiązkowy punkt dla każdego, kto interesuje się historią, początkami miasta, czy po prostu chce dowiedzieć się więcej o Barcelonie.

 

Główny gmach muzeum zlokalizowane jest na Plaça del Rei w Dzielnicy Gotyckiej, ale w różnych częściach miasta znajdują się też mniejsze filie. Zwiedzanie rozpoczyna się w piwnicy Casa Clariana Padellàs, gdzie znajdują się Rzymskie ruiny miasta Barcino, datowane na X wiek p.n.e. Ruiny znajdują się na rozległej powierzchni ponad 4000m2 i dochodzą aż do Katedry. Możemy tam również zobaczyć różne przedmioty i obejrzeć filmy, które pozwolą nam poznać codzienne życie Rzymian.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

 

Następnie udajemy się do Palau Reial Major, gdzie znajdują się wystawy przedstawiające miasto w średniowieczu. Zwiedzanie kończy się wizytą w Kaplicy Św. Aghaty i Tinell Hall, gdzie podobno Krzysztof Kolumb po raz pierwszy poinformował Króla Ferdynanda i Królową Izabellę o odkryciu Ameryki. Wizyta w Muzeum Historii Barcelony jest idealną okazją na ucieczkę od zgiełku La Rambli i daje nam unikatową możliwość poznania początków miasta.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: zamknięte

Wtorek – sobota: 10:00 to 19:00

Niedziela: 10:00 do 20:00

Ceny:

Dorośli €7

Zniżki €5

Darmowe wejście dla dzieci poniżej 16. roku życia w pierwszą niedzielę każdego miesiąca i w każdą niedzielę po 15:00.

Jak dojechać:

Adres: Plaza del Rey, s/n 08002 Barcelona, Spain.

Metro: L1 (Catalunya), L3 (Liceu), L4 (Jaume I or Urquinaona)

Autobus: 17, 19, 40 and 45

Po więcej informacji zajrzyj na stronę internetową muzeum.

 


Show larger map

 

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top