Home / Kultura / Gastronomia / Targ Boqueria
Boqueria Market

Targ Boqueria

Żadna wizyta w Barcelonie nie może się obyć bez odwiedzenia niesamowitego targu Boqueria na Rambli. Znajdziemy tam liczne stanowiska pełne świeżego, pachnącego jedzenia z całego świata, ale w szczególności tradycyjnych hiszpańskich potraw i owoców.

Początki targu sięgają aż roku 1200, kiedy to sprzedawcy świń zbierali się w jednym miejscu. W tym okresie, miejsce to było poza murami miasta, jako że wewnątrz nie było miejsca na tak duży targ świń. W 1840 roku, stały targ powstał w miejscu dawnego Zakonu Świętego Józefa. Od tamtej pory, targ wciąż się rozwijał i dziś jest największym targiem w Europie, oferując wszelkiego rodzaju produkty.

Najlepiej odwiedzić targ Boqueria rankiem, by zdobyć jak najlepsze i najświeższe produkty oraz ominąć tłumy turystów. Miejsce to bywa zatłoczone, zwłaszcza w soboty, ale warto doświadczyć wyjątkowej atmosfery tego miejsca, z tłumami spacerującymi wzdłuż alejek pełnych kolorowych owoców i specjałów hiszpańskiej kuchni. Staraj się jednak zbytnio nie zapatrzeć na jedzenie, by nie wpaść przypadkiem na innego odwiedzającego!

 

 

Parę lat temu, w 2003 roku, została założona Boqueria Food School, gdzie można uczęszczać na zajęcia i warsztaty związane z przygotowywaniem, produkcją i prezentacją jedzenia oraz technikami gotowania. Idealne dla szefów kuchni-amatorów, jak i dla tych, którzy chcą zasięgnąc kilku wskazówek na własny użytek. Po więcej informacji odwieź oficjalną stronę targu.

W La Boquerii znajdziemy również liczne bary tapas, a za stoiskami rybnymi znajduje się opalany drewnem piec, gdzie możemy kupić pyszną i tanią pizzę, sprzedawaną na kawałki. Znajdziemy tu potrawy z całego świata, takie jak ciasta pochodzące z Południowej Ameryki, włoskie specjały, greckie oliwki, owocowe koktajle, świeżo wypieczony chleb i wiele, wiele innych.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:30

Niedziela: zamknięte

Jak dojechać:

Adres: La Rambla, 100- 1º 08002 Barcelona, Hiszpania

Metro: L3 (Liceu), L1 (Catalunya)

 


Powiększ mapę

 

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

jedzenie-i-picie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top