Home / Kultura / Targ Boqueria
Boqueria Market

Targ Boqueria

Żadna wizyta w Barcelonie nie może się obyć bez odwiedzenia niesamowitego targu Boqueria na Rambli. Znajdziemy tam liczne stanowiska pełne świeżego, pachnącego jedzenia z całego świata, ale w szczególności tradycyjnych hiszpańskich potraw i owoców.

Początki targu sięgają aż roku 1200, kiedy to sprzedawcy świń zbierali się w jednym miejscu. W tym okresie, miejsce to było poza murami miasta, jako że wewnątrz nie było miejsca na tak duży targ świń. W 1840 roku, stały targ powstał w miejscu dawnego Zakonu Świętego Józefa. Od tamtej pory, targ wciąż się rozwijał i dziś jest największym targiem w Europie, oferując wszelkiego rodzaju produkty.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Najlepiej odwiedzić targ Boqueria rankiem, by zdobyć jak najlepsze i najświeższe produkty oraz ominąć tłumy turystów. Miejsce to bywa zatłoczone, zwłaszcza w soboty, ale warto doświadczyć wyjątkowej atmosfery tego miejsca, z tłumami spacerującymi wzdłuż alejek pełnych kolorowych owoców i specjałów hiszpańskiej kuchni. Staraj się jednak zbytnio nie zapatrzeć na jedzenie, by nie wpaść przypadkiem na innego odwiedzającego!

 

 

Parę lat temu, w 2003 roku, została założona Boqueria Food School, gdzie można uczęszczać na zajęcia i warsztaty związane z przygotowywaniem, produkcją i prezentacją jedzenia oraz technikami gotowania. Idealne dla szefów kuchni-amatorów, jak i dla tych, którzy chcą zasięgnąc kilku wskazówek na własny użytek. Po więcej informacji odwieź oficjalną stronę targu.

W La Boquerii znajdziemy również liczne bary tapas, a za stoiskami rybnymi znajduje się opalany drewnem piec, gdzie możemy kupić pyszną i tanią pizzę, sprzedawaną na kawałki. Znajdziemy tu potrawy z całego świata, takie jak ciasta pochodzące z Południowej Ameryki, włoskie specjały, greckie oliwki, owocowe koktajle, świeżo wypieczony chleb i wiele, wiele innych.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:30

Niedziela: zamknięte

Jak dojechać:

Adres: La Rambla, 100- 1º 08002 Barcelona, Hiszpania

Metro: L3 (Liceu), L1 (Catalunya)

 


Powiększ mapę

 

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl rynki shopping-i-targi wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top