Home / Wolny czas / Plaże / Rodzinne Plaże w Sitges
Family beaches Sitges

Rodzinne Plaże w Sitges

Małe “pueblo” Sitges znane jest od dekad z bycia otwartym na społeczność gejowską, swoich klubów i plaż. Jednak czy znajdziemy jakieś rodzinne plaże w Sitges? Na czterokilometrowym wybrzeżu znajdziemy 17 plaż, z czego 5 jest przeznaczonych dla nudystów lub gejów (albo jednych i drugich), a pozostałe są “normalne”. Na wszystkich z nich znajdziemy biały piasek, głęboką niebieską wodę, charakterystyczną dla Morza Śródziemnego.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Sant Sebastian jest najbardziej popularną plażą w mieście. Ma ona długość 200 metrów, spokojne wody i jest bardzo przyjazna rodzinom. Na Sant Sebastian turyści mogą korzystać z licznych usług. Na promenadzie znajdziemy liczne bary i restauracje, dla tych, którzy chcą cieszyć się plażą z dala od piasku. Dla małych dzieci, które boją się fal, najlepszym miejscem jest Playa Anquines. Ta sztuczna plaża została usypana w latach 20. XX wieku dla gości hotelu Terramar. Dlatego znajdują się tu dwa falochrony, które sprawiają, że silne pływy morskie nie docierają do brzegu. Kolejną plażą jest 260-metrowa Playa de la Ribera. Znajduje się ona na prawo od centrum miasta i oferuje opiekę ratownika, wynajem parasoli i leżaków, a nawet lekcje żeglarstwa. Nie ma tu promenady, jednak w czasie sezonu jest bardzo tłoczno. Złote piaski oferują spokojną wodę. Mieści się tu również informacja turystyczna, a towarzystwo na plaży niezwykle zróżnicowane.

Najdłuższa plaża Sitges to 360-metrowa L’Estanyol. Mimo że ocean tu jest bardzo spokojny, nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Ta miejska plaża staje się dosyć zatłoczona w ciągu lata, co niektórym może odpowiadać, innym nie. Plażą, która może najbardziej odpowiadać rodzinom jest Playa de la Fragata.  Na Fragacie znajduje się mały klub jachtowy, przez co jest ona idealnym miejscem na spacery lub do uprawiania sportów wodnych. Znajduje się ona tuż przy najbardziej znanym wśród turystów miejscu, Iglesia de San Bartolomé y Santa Tecla. Pomimo że Playa de la Bassa Rodona jest uważana za plażę gejowską, wszyscy są tam mile widziani. Zwłaszcza w ostatnich latach, plaża zaczęła przyciągać coraz więcej heteroseksualnych osób.

Aby w pełni cieszyć cieszyć się pięknem Sitges, wyrwij się na chwilę z Barcelony i spędź kilka dni w tym śródziemnomorskim kurorcie.

Zdjęcie: Kevin Krejci cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

plaze

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top