Home / Wolny czas / Plaże / Najlepsze Plaże w Sitges – Gdzie pływać w mieście i okolicy?
The Beaches of Sitges

Najlepsze Plaże w Sitges – Gdzie pływać w mieście i okolicy?

Czterokilometrowe wybrzeże Sitges składa się z 17 plaż. Kolejne 5 plaż znajduje się pomiędzy granicami miasta, a Castelldefels. Mimo że wszystkie plaże w Sitges zachęcają do odpoczynku ze swoją wyluzowaną atmosferą, w zależności, czego oczekujemy, różne plaże mają inne cechy szczególne.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Znajdują się tu trzy plaże przyjazne gejom. Pierwsza z nich, Playa del Muerto, jest plażą nudystów i jest najdalej od miasta. Plaża zlokalizowana jest u stóp klifu i ma dość wzburzoną wodę, przez co ciężko wejść i wyjść z morza. Drugą jest Playa de la Bossa Rodona, znajdująca się w centrum miasta. Ta miejska plaża jest najbardziej popularna wśród społeczności gejowskiej, ale ostatnio przyciąga też osoby hetero, ze względu na swoją odprężającą atmosferę. Playa de la Balmis jest trzecią przyjazną gejom plażą w Sitges. Również jest znanym miejscem uczęszczanym przez nudystów i mimo, że dawniej była zarezerwowana wyłącznie dla osób heteroseksualnych, teraz jest plażą mieszaną, ze względu na rosnącą tolerancję wśród mieszkańców.

Sitges Beach

Poza dwiema wcześniej wymienionymi plażami nudystów, na Playa D’Aiguadolç również możemy poopalać się nago. Znajduje się ona 15 minut piechotą od Playa de la Balmins i również przyciąga bardzo różne osoby. na żadnej z wymienionych plaż, nudyzm nie jest obowiązkowy. Najbardziej popularną rodzinną plażą w Sitges jest Playa de la Fragata. Na La Fregacie znajdziemy mały klub jachtowy, gdzie możemy nauczyć pływać się na żaglówce lub po prostu podziwiać ten cudny widok. Playa de Sant Sebastian mieści się bardzo blisko centrum, przez co jest jedną z najbardziej znanych w Sitges. Ta 200-metrowa plaża ma własną promenadę z restauracjami, barami, sklepami, w których znajdziemy odprężającą, ale na pewno nie nudną atmosferę. Najbezpieczniejszą plażą dla dzieci jest Playa Anquines. Ta sztuczna plaża została utworzona w latach 20. XX wieku dla gości hotelu Terramar. Obecnie jest to plaża publiczna, a dwa falochrony na każdym z końców sprawiają, że pływy oceaniczne nie docierają do plaży.

Dla tych, którzy nie są fanami słonej wody i piasku, Poble Sec jest rozwiązaniem. W okolicach Sitges znajduje się publiczna siłownia, w której znajdziemy 500-metrowy basen. W Sitges znajdziemy wiele miejsc idealnych do pływania, dlatego jest to doskonałe miejsce na wakacje.

 

Zdjęcie główne: -ted cc

Zdjęcie: xgilest cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

plaze

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top