Home / 8 lokalnych marek, których nie możesz przegapić w Barcelonie
Maremagnum barcelona big shopping center

8 lokalnych marek, których nie możesz przegapić w Barcelonie

Barcelona staje się jedną ze światowych stolic mody. W mieście pełno jest butików projektantów i  sklepów światowych marek. Jako prawdziwa zakupoholiczka, przeszłam całe miasto w poszukiwaniu najlepszych lokalnych marek, które koniecznie musicie odwiedzić będąc w Barcelonie.

 Alianto

tienda ailanto

Alianto to hiszpańska marka słynąca ze swoich wyjątkowych materiałów i kombinacji kolorystycznych oraz geometrycznych wzorów. Założona przez braci bliźniaków Iñaki i Aitora Muñoz w 1995, stała się rozpoznawalną na świecie marką, mimo posiadania zaledwie dwóch ekskluzywnych butików – w Barcelonie i Madrycie. Barcelońska filia znajduje się przy Calle Enrique Grandos.

Zazo & Brull

zazo413

Ta stworzona wyłącznie dla kobiet marka debiutowała na arenie międzynarodowej w Tokio w roku 2003. W wywiadzie sprzed kilku lat, twórcy marki – Xavier Zazo i Clara Brull zdefiniowali swój styl, jako ubrania dla kobiet z osobowością, które nie boją się wyróżniać na tle innych. Utalentowani projektanci mają tylko jeden butik w Barcelonie przy Carrer de Mallorca i szyją swoje ubrania wyłącznie w hiszpańskich fabrykach. W osiągnięciu wyjątkowego charakteru swoich kolekcji pomagają im liczni hiszpańscy artyści.

Colmillo de Morsa

elcolmillodemorsa_4

Colmillo de Morsa oznacza “kieł morsa”. Marka została założona przez dwóch młodych projektantów – Elisabet Vallecillo i Javiera Blanco. Ich cechą charakterystyczną są ręcznie szyte ubrania i dbałość o szczegóły. Projekty są inspirowane nordyckim środowiskiem i tradycjami. Marka posiada trzy sklepy w Barcelonie.

Ivori

Ivori Barcelona

Ivori to linia ubrań, stworzona przez młodych katalońskich projektantów. Znajdziemy tam nie tylko ubrania, ale też buty, torby i wiele innych. Marka inspirowana jest stylem vintage i oferuje atrakcyjne i wyjątkowe produkty, w dość przystępnych cenach. Ich jedyny butik znajduje się w dzielnicy El Born.

Pinza’t

pinzat

Pinza’t to znajdujący się w Dzielnicy Gotyckiej butik jest znany z bycia przyjaznym dla środowiska. Duża grupa projektantów i artystów tworzy dla Pinza’t torby z materiałów odzyskanych z recyklingu. Mi osobiści przypadł do gustu pomysł odpowiedzialnych zakupów w imię ochrony środowiska. Jeżeli marzy ci się jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna torba, koniecznie udaj się do Pinza’t.

6. Koetánia

Jest to bardzo współczesny sklep jubilerski oferujący wyjątkowe doświadczenia. Projektant Daniel Bellido i architekt Marta S. Blanco specjalizują się w spersonalizowanych wyrobach, które opowiadają historię. Samemu możemy pomóc zaprojektować naszą biżuterię. W ich sklepie w Barcelonie, klienci mogą obserwować proces produkcji przez duże okno na zaplecze. Jeżeli zbliża się data naszego ślubu, warto się tam wybrać i zamówić wyjątkowe obrączki.

7. Rebel Root

Ta powstała w Barcelonie marka jest zdecydowanie wyjątkowa. Mimo, że nie mają lokalnego butiku, a ich ubrania można kupić jedynie online, warto obejrzeć ich kolekcję. Markę tworzy mały zespół artystów i projektantów, których celem jest stworzenie przyjaznej środowisku firmy. W przeciwieństwie do wielu dużych marek, Rebel Root upewnia się, że zarobione pieniądze są sprawiedliwie rozdzielane między wszystkich pracowników, włączając w to pracowników linii produkcyjnej.

8. Desigual

Desigual jest doskonale znaną na marką, dostępną prawie na całej świecie, a jej początki sięgają właśnie Barcelony. Założona w 1984 roku firma jest rozpoznawalna głównie dzięki swoim patchworkom i zwariowanym projektom. Oferują nam zarówno ubrania dla kobiet, mężczyzn jak i akcesoria niezbędne do domu.

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

Noclegi Barcelona


Scroll To Top