Home / Wolny czas / Plaże / Plaże Barcelony
View of Barcelona Beach beautiful sunset

Plaże Barcelony

Barcelona położona jest w godnej pozazdroszczenia lokalizacji. Większość wybrzeża zajmują miejskie plaże, które ze względu na śródziemnomorski klimat przyciągają przez cały rok. Plaże Barcelony rozciągają się na ponad 4,5 kilometra i znajdują się w dzielnicach Ciutat Vella i Sant Marti. Gdy tylko jest ładna pogoda, plaże stają się głównym miejscem spotkań zarówno turystów, jak i mieszkańców. Poniżej przedstawiamy listę wszystkich barcelońskich plaż.

 

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

 

Barceloneta

Plaża Barceloneta jest jedną z najbardziej znanych i najstarszych w mieście. Ma długość ponad 1 kilometra, przez co jest też jedną z najdłuższych. Plaża znajduje się przy porcie i blisko centrum miasta, więc łatwo tam się dostać transportem publicznym. Dlatego też plaża ta jest latem bardzo popularna wśród turystów i przez to dosyć zatłoczona. Obojętnie czy nocą, czy w dzień, Barceloneta zawsze tętni życiem. Na plaży znajdziemy wiele miejsc do uprawiania sportów, takich jak boiska do siatkówki plażowej, stoły do ping-ponga, wydzielona strefa z siłownią, czy plac zabaw dla dzieci. Tu też znajdują się centrum plażowe, gdzie możemy zasięgnąć informacji o wszystkich barcelońskich plażach oraz plażowa biblioteka. Ponadto organizowane są tu różne wydarzenia przez cały rok.

Autobus: 14, 16, 17, 36, 39, 40, 45, 51, 57, 59, 64
Metro: Line 4 – Barceloneta, Ciutadella

Sant Sebastia

Plaża ta znajduje się w dzielnicy Ciutat Vella i jest najbardziej popularna wśród mieszkańców Barcelony. Położenie plaży pozwala na łatwy dojazd transportem publicznym (merto L4 – Barceloneta), czy nawet piechotą. Jedną z najważniejszych zalet tej plaży jest przestrzeń dla osób niepełnosprawnych, gdzie zostanie  im udzielona pomoc przy pływaniu lub zostaną udostępnione specjalne wózki inwalidzkie, na których można wjeżdżać do wody. Cały teren plaży jest dostosowane do niepełnosprawnych odwiedzających dzięki drewnianym ścieżkom, specjalnym przebieralniom i prysznicom.

Metro: Line 4 – Barceloneta

Nova Icaria

Plaża Nova Icaria znajduje się w dzielnicy Sant Marti i ma długość 400 metrów. Stąd blisko jest do Port Olimpic i zlokalizowanych jest tu mnóstwo barów plażowych i restauracji. Przyjeżdżają tu głównie osoby spoza Barcelony, w większości rodziny z dziecmi. Plaża ta jest uważana za najcichszą w Barcelonie. Znajdziemy tu liczne urządzenia i boiska do uprawiania sportów, takich jak siatkówka plażowa, czy tenis stołowy. Tak jak i Sant Sebastia, Nova Icaria jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Autobus: 6, 36, 41, 92, 141
Metro: Line 4 – Ciutadella y Bogatell

Bogatell

Plaża Bogatell zlokalizowana jest blisko Port Olimpic, w dzielnicy Sant Marti i ma długość 600 metrów. Plaża uważana jest za najbezpieczniejszą w mieście. Średnia wieku jest tu z pewnością najwyższa spośród wszystkich wymienionych miejsc. Znajdują się tu miejsca do uprawiania sportów, rampy dla niepełnosprawnych, prysznice oraz budki ratownicze. Ponadto nie brakuje tu barów i restauracji. Promenadą dojdziemy stąd aż do plaży Sant Sebastia w Barcelonecie.

Autobus: 6, 36, 41, 92, 141
Metro: Line 4 – Poblenou, Llacuna

Mar Bella

Mar Bella również znajduje się w dzielnicy Sant Marti. Jest to wschodnia część wybrzeża Barcelony i została przygotowana na Igrzyska Olimpijskie w 1992 roku, dlatego jest to stosunkowo nowa plaża. Najczęściej przebywają tam młodzi ludzie, którzy zazwyczaj mieszkają w okolicach dzielnicy Sant Marti. Znajduje się tu częśc wydzielona dla nudystów, boiska do siatkówki, koszykówki, stoły do ping-ponga, plac zabaw dla dzieci i teren do jazdy  na rolkach. Dodatkowo jest tu plażowa biblioteka, otwarta w lipcu i sierpniu.

Autobus: 36, 71, 141
Metro: Line 4 – Selva de Mar

Nova Mar Bella

Ciekawą cechą tej plaży, jest to, że jest ona bardzo popularna wśród kobiet i młodych ludzi. Najczęściej jest ona odwiedzana przez osoby spoza Barcelony. Jest to jedna z najspokojniejszych plaż w mieście, dlatego wiele osób przyjeżdża tu regularnie. Ważne jest również to, że plaża jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Autobus: 36, 43, 141
Metro: Line 4 – Selva de Mar, El Maresme

Llevant

Jest to najnowsza plaża w Barcelonie. Utworzona w 2006 roku plaża ma długość 380 metrów i zlokalizowana jest w dzielnicy Sant Marti, tak jak Mar Bella. Na Llevant znajdziemy wszystkie usługi i sprzęty potrzebne do tego, by spędzić miły dzień na plaży. Usługi te obejmują: Czerwony Krzyż, lokalną policję, informację plażową, prysznice i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych, leżaki, parasole, stoiska z napojami i lodami, parking rowerowy i darmowe Wi-fi.

Autobus: 7, 36, 41, 141
Metro: Line 4 – Selva de Mar

Wszystkie barcelońskie plaże dają nam możliwość korzystania z darmowego Wi-fi. Tu znajdziesz informacje o punktach dostępu do internetu w mieście. Zespół Barcelona-Home pomoże ci wybrać idealne zakwaterowanie na czas pobytu w Barcelonie. W szczególności, jeśli chcesz mieszkać blisko plaży, mamy szeroki wybór apartamentów przy samym morzu.

 

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

plaze wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top