Home / Kultura / Gastronomia / Bary tapas
Table full of Tapas

Bary tapas

W Barcelonie znajdziesz ogromną ilość barów, gdzie możemy rozkoszować się pysznymi tapas ze szklanką zimnego piwa, czy kieliszkiem sangrii w dłoni. Bary tapas znajdują się praktycznie na każdym rogu każdej dzielnicy Barcelony i zazwyczaj mają bardzo przyzwoite ceny. Jednak jest kilka takich, które zdecydowanie się wyróżniają i koniecznie trzeba je odwiedzić, żeby spróbować ich specjałów.

El Quim

Jest to bardzo popularne miejsce i nic w tym dziwnego. Bar mieści się w centrum targu Boqueria i możemy obserwować, jak kucharze przygotowują nam pyszne tapas ze świeżych produktów sprzedawanych na około. Możesz trochę poczekać, zanim uda ci się zdobyć stołek, zwłaszcza w weekend, jednak na pewno się opłaci. Podawane tu tapas z owocami morza i mięsem będą rajem dla twojego podniebienia. Nie ma nic lepszego niż rozkoszowanie się tapas podczas obserwowania życia na jednym z najlepszych targów w Europie.

Adres: Les Rambles 91

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Tossa

Ten niepozorny i bardzo nieformalny bar oferuje domowe tapas, wśród których znajdziemy najlepsze croquettes w Barcelonie. Założony w 1970 roku bar ma ponad 40-letnią tradycję serwowania tapas. Dostaniemy je tutaj o każdej porze dnia – na śniadanie, obiad, czy kolację.

Adres: Calle Napoles, 291

Quimet y Quimet

Jeżeli szukasz prawdziwego lokalnego tapas, koniecznie musisz się wybrać od Quimet y Quimet. Mieszczący się przy Paral-lel  mały bar, jest pełen butelek wina. Mimo, że są tu tylko dwa stoliki i bar, nie daj się zwieść pozorom – jest to bardzo popularne miejsce i gdy zbliża się wieczór, szybko się zapełnia. Spotkasz tu wielu lokalnych mieszkańców, zajadających się wybornymi tapas.

Adres: Carrer del Poeta Cabanyes, 25

Los Toreros

Ta skromna i niepozorna restauracja zlokalizowana tuż za Ramblą oferuje tapas w bardzo dobrej cenie. Już za 15 euro zamówimy zestaw różnych przekąsek. Mają też świetne menu na lunch. Jest to idealne miejsce dla rodzin, ze względu na bardzo przyjazną atmosferę oraz miłą i szybką obsługę.

Adres: Carrer d’en Xuclà, 5.

Jeśli szukasz wygodnego zakwaterowania, aby odpocząć po dniu spędzonym na odwiedzaniu barów tapas, odwiedź stronę Barcelona-Home i znajdź idealne mieszkanie na czas pobytu w Barcelonie.

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

jedzenie-i-picie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top