Home / Zwiedzanie i muzea / Top 10 rzeczy, których nie możesz przegapić w Barcelonie
top 10

Top 10 rzeczy, których nie możesz przegapić w Barcelonie

1. Parc de la Ciutadella

Spędź dzień na trawnikach Parku Cytadeli, w otoczeniu urokliwego ogrodu, zoo i Muzeu s’Art Modern. Przy okazji zrób sobie piknik, przepłyń się łódką i ciesz się słonecznym popołudniem z widokiem na kaskady.

2. Sagrada Familia

Przejdź się do najbardziej niezwykłego architektonicznego dzieła w Barcelonie. Pamiętaj, żeby kupić bilet wraz z wejściem na iglicę. Będziesz miał okazję podziwiać wyjątkowy widok na Barcelonę. Wskazówka: Udaj się tam jak najwcześniej, żeby uniknąć tłumów.

3. Ciudad Condal

Ciudad Condal to pełna życia restauracja oferująca niesamowite tapas. Zawsze jest tam pełno i niestety nie przyjmują rezerwacji, ale zdecydowanie warto poczekać w kolejce. Poza strefą ze stolikami znajduje się lista, na którą należy wpisać nasze imię. Podczas kiedy czekamy na swoją kolej, warto przejść się po okolicy lub wypić drinka w ich barze.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

4. Plaza Espanya

Co 30 minut, między 21:00 a 23:00 możemy tu zobaczyć niesamowite show z udziałem wody, światła i muzyki przy Magicznej Fontannie w Montjuic. Będąc na Plaza Espanya, warto również zwiedzić dawną arenę walk byków, przekształconą teraz w centrum handlowe Las Arenas. Tam możemy udać się do jednej z restauracji na dachu i zjeść kolację z wyjątkowym widokiem na Barcelonę.

5. Comaxurros

Churros – gorące, smażone hiszpańskie przysmaki – musisz tego spróbować podczas pobytu w Barcelonie! Polecamy odwiedzenie Comaxurros. Dostaniemy tam tradycyjne churros w nowoczesnym wydaniu. Mimo że ta churreria ta istnieje od stosunkowo niedawna, zdążyła już zdobyc bardzo dobrą reputację ze względu na swoje nietypowe, ale i pyszne, podejście do churros.

6. Barri Gothic

Przejdź się po Dzielnicy Gotyckiej i zachwyć się budynkami pochodzącymi aż ze średniowiecza. Jest to centrum starego miasta Barcelony i znajdziemy tu wiele ważnych zabytków, takich jak Muzeum Historii Barcelony, Katedrę Św. EulaliiPalau de la Generalitat de Catalunya (Pałac Prezydencki) i wiele innych.

7. Park Güell

Zaprojektowany przez katalońskiego architekta Antoni Gaudiego, Park Guell jest jednym z największych osiągnięć europejskiej architektury. Oprócz niesamowitych widoków na Barcelonę i pięknego ogrodu, zobaczymy tu też Muzeum Gaudiego.

8. Marmalade

Marmalade to świetny bar oferujący klasyczne koktajle w niezwykłym wydaniu, w cenach już od 5euro. Znajduje się tu też część restauracyjna, oferująca doskonałe jedzenie, wspaniały wystrój i atmosferę.

9. Sensi:

Hiszpańskie tapas w najlepszym wydaniu! Jedzenie jest wykwintne, a atmosfera intymna. Koniecznie zarezerwuj wcześniej stolik. Możesz być pewny, że gdy raz spróbujesz, będziesz chciał wrócić po więcej. To miejsce jest gwarancją doskonałej atmosfery, wybitnego jedzenia i dobrego wina.

10. Centrum miasta Barcelony

Spędź dzień przechadzając się po ruchliwych, pięknych ulicach barcelońskiego centrum miasta. Ulubione miejsce turystów, Las Ramblas, jest zawsze pełne życia i energii, z ulicznymi artystami i sklepikami z pamiątkami na całej długości. Spacer zacznij na Plaça de Catalunya i udaj się w dół Las Rambals aż dojdziesz do La Boquerii. Wejdź do środka i przejdź się po stoiskach ze świeżymi owocami, tradycyjnymi hiszpańskimi wyrobami, zajrzyj do jednego z barów tapas, czy restauracji serwującej owoce morza.

Zdjęcia: Martin Abegglen – https://www.flickr.com/photos/twicepix/

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top