Home / Kultura / Gastronomia / Top 10 rzeczy, których nie możesz przegapić w Barcelonie
top 10

Top 10 rzeczy, których nie możesz przegapić w Barcelonie

1. Parc de la Ciutadella

Spędź dzień na trawnikach Parku Cytadeli, w otoczeniu urokliwego ogrodu, zoo i Muzeu s’Art Modern. Przy okazji zrób sobie piknik, przepłyń się łódką i ciesz się słonecznym popołudniem z widokiem na kaskady.

2. Sagrada Familia

Przejdź się do najbardziej niezwykłego architektonicznego dzieła w Barcelonie. Pamiętaj, żeby kupić bilet wraz z wejściem na iglicę. Będziesz miał okazję podziwiać wyjątkowy widok na Barcelonę. Wskazówka: Udaj się tam jak najwcześniej, żeby uniknąć tłumów.

3. Ciudad Condal

Ciudad Condal to pełna życia restauracja oferująca niesamowite tapas. Zawsze jest tam pełno i niestety nie przyjmują rezerwacji, ale zdecydowanie warto poczekać w kolejce. Poza strefą ze stolikami znajduje się lista, na którą należy wpisać nasze imię. Podczas kiedy czekamy na swoją kolej, warto przejść się po okolicy lub wypić drinka w ich barze.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

4. Plaza Espanya

Co 30 minut, między 21:00 a 23:00 możemy tu zobaczyć niesamowite show z udziałem wody, światła i muzyki przy Magicznej Fontannie w Montjuic. Będąc na Plaza Espanya, warto również zwiedzić dawną arenę walk byków, przekształconą teraz w centrum handlowe Las Arenas. Tam możemy udać się do jednej z restauracji na dachu i zjeść kolację z wyjątkowym widokiem na Barcelonę.

5. Comaxurros

Churros – gorące, smażone hiszpańskie przysmaki – musisz tego spróbować podczas pobytu w Barcelonie! Polecamy odwiedzenie Comaxurros. Dostaniemy tam tradycyjne churros w nowoczesnym wydaniu. Mimo że ta churreria ta istnieje od stosunkowo niedawna, zdążyła już zdobyc bardzo dobrą reputację ze względu na swoje nietypowe, ale i pyszne, podejście do churros.

6. Barri Gothic

Przejdź się po Dzielnicy Gotyckiej i zachwyć się budynkami pochodzącymi aż ze średniowiecza. Jest to centrum starego miasta Barcelony i znajdziemy tu wiele ważnych zabytków, takich jak Muzeum Historii Barcelony, Katedrę Św. EulaliiPalau de la Generalitat de Catalunya (Pałac Prezydencki) i wiele innych.

7. Park Güell

Zaprojektowany przez katalońskiego architekta Antoni Gaudiego, Park Guell jest jednym z największych osiągnięć europejskiej architektury. Oprócz niesamowitych widoków na Barcelonę i pięknego ogrodu, zobaczymy tu też Muzeum Gaudiego.

8. Marmalade

Marmalade to świetny bar oferujący klasyczne koktajle w niezwykłym wydaniu, w cenach już od 5euro. Znajduje się tu też część restauracyjna, oferująca doskonałe jedzenie, wspaniały wystrój i atmosferę.

9. Sensi:

Hiszpańskie tapas w najlepszym wydaniu! Jedzenie jest wykwintne, a atmosfera intymna. Koniecznie zarezerwuj wcześniej stolik. Możesz być pewny, że gdy raz spróbujesz, będziesz chciał wrócić po więcej. To miejsce jest gwarancją doskonałej atmosfery, wybitnego jedzenia i dobrego wina.

10. Centrum miasta Barcelony

Spędź dzień przechadzając się po ruchliwych, pięknych ulicach barcelońskiego centrum miasta. Ulubione miejsce turystów, Las Ramblas, jest zawsze pełne życia i energii, z ulicznymi artystami i sklepikami z pamiątkami na całej długości. Spacer zacznij na Plaça de Catalunya i udaj się w dół Las Rambals aż dojdziesz do La Boquerii. Wejdź do środka i przejdź się po stoiskach ze świeżymi owocami, tradycyjnymi hiszpańskimi wyrobami, zajrzyj do jednego z barów tapas, czy restauracji serwującej owoce morza.

Zdjęcia: Martin Abegglen – https://www.flickr.com/photos/twicepix/

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

jedzenie-i-picie kultura-pl culture-barcelona-pl barcelona-directory-pl restaurants-pl wszystko-o-barcelonie activities-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top