Home / Kultura / Gastronomia / Tapas w Sitges

Tapas w Sitges

Tapas to nazwa dla małych Hiszpańskich przystawek, które zjada się przed posiłkiem, lub zwyczajnie serwowanych zamiast posiłku. Kraje śródziemnomorskie jak Hiszpania posiadają tradycję serwowania małych posiłków. Tapas często spożywane są jako lekkie przekąski do piwa, wina, sherry, lub jako starter, niezależny lekki posiłek, podczas gdy przygotowywane jest główne danie. W Hiszpanii i Sitges możesz spróbować tapas z kieliszkiem sangrii lub cava.

Przekąski tapas opierają się na kilku rodzajach jedzenia, takich jak:
pomidory z czosnkiem, bagietka, oliwa, chili, szynka, kiełbaski, bruchetta, i wiele inncyh.

Znajdź swój nocleg już teraz!

W Sitges znajdziesz wiele restauracji serwujących przepyszne, lokalne przekąski, jest to część hiszpańskiej kultury. Porcja tapas ma zachęcić do rozmowy, ponieważ ludzie nie skupiają się na jedzeniu całego posiłku. Poniżej znajdziesz listę restauracji tapas w Sitges, które warto odwiedzić:

El Pou

To nowo otwarta restauracja tapas, zlokalizowana w centrum Sitges (ulica St. Paul 5). Filozofią miejsca jest serwowanie hiszpańskiej kuchni o doskonałej jakości, z miłą obsługą i w przystępnych cenach. Tutaj znajdziesz tradycyjne i oryginalne tapas, innowacyjne sałatki sezonowe, wołowinę, kiełbaski Organyā i typowo kataloński chleb « Coca ». Wszystko pieczone i serwowane przez szefa kuchni Oscara Masso, który posiada wieloletnie doświadczenie w gastronomii.

The Cable

Kolejny bar tapas w Sitges. Według opinii klientów, najlepszy bar w okolicy. Niektóre z serwowanych tapas osiągnęły mityczny poziom: patatas bravas, kalamry, czy krokiety z szynką. Rodzina Andreu otworzyła pierwszy Cable w 1940, usytuowany na Angel Vidal. W lutym 1956 Cable przeniesiono to jego obecnej lokalizacji na rogu Calle Barcelona. To miejsca to nie tylko bar, to lokalny bar i miejsce spotkań wielu mieszkańców Sitges, którzy pragną zjeść posiłek w przytulnej atmosferze.

El Trull

Na jednym z rogów pięknego miasta Sitges, znajdziesz nieco ukryte El Trull. W El Trull doświadczysz lokalnej, rustykalnej i przytulnej atmosfery, spróbujesz pysznych dań kuchni hiszpańskiej i międzynarodowej, wyśmienitej sałatki z kozim serem lub wykwintnego musu czekoladowego, który jest wisienką na torcie dostkonałego menu restauracji.

El Trull zlokalizowane jest w pobliżu plaży, na ulicy która żyje dniem i nocą, co jest kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić to miejsce!

Zdjęcie główne: Kermitalab cc

Noclegi Sitges

view more apartments polish

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

jedzenie-i-picie

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top