Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / La Dreta w l’Eixample
La Dreta de l'Eixample, Barcelona

La Dreta w l’Eixample

Obszar Eixample podzielony jest na dwie części poprzez główną ulicę Passeig de Gracia, na lewo i prawo. La Dreta w l’Eixample znajduje się po prawej stronie. Uważa się to za droższą część i skupiającą najwyższą koncentrację modernistycznej architektury w mieście, znanej jako Quadrat d’Or (Golden Square).

W połowie XIX wieku miasto zostało rozbudowane i kataloński inżynier Cerdà odkrył unikalny projekt łączący centrum miasta z obszarem dzielnicy Gracia. Konstrukcja kratki na ulicach czyni okolicę łatwą do odnalezienia się w niej. Obszar znany jest również z jego znaczącej modernistycznej architektury, finansowanej głównie przez burżuazję we wczesnych latach XX wieku.

Blisko Passeig de Gracia odkryjesz spektakularne i dobrze znane modernistyczne budynki, takie jak Casa Batllo, Casa Milla czy La Pedrera. Możesz też znaleźć tam wiele nowoczesnych sklepów, butików i delikatesów w tej okolicy. Rynek Concepcio to również wspaniałe miejsce do odwiedzenia, z pięknymi pachnącymi stoiskami kwiatowymi i świeżą lokalną żywnością. Nie zapomnij oczywiście zobaczyć ikonicznej katedry Sagrada Familia i szpitala Sant Pau. Obszar ten ma wiele do zaoferowania!

La Dreta de l’Eixample to wspaniały obszar miasta do odkrycia. Obfituje we wspaniałą architekturę, bary, restauracje i sklepy, gdzie możesz zawsze znaleźć wiele do zobaczenia i zrobienia.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Transport

Metro: L4, L2, L5

Pociąg: Passeig de Gracia oferuje połączenia z Gironą i Figueres.

FGC: Provença

La Dreta de l’Eixample to świetne miejsce na pobyt podczas wizyty w Barcelonie, ponieważ oferuje wiele świetnych miejsc turystycznych i można łatwo dostać się stamtąd do centrum w ciągu kilku minut. Jeżeli chcesz zatrzymać się w tym obszarze, sprawdź możliwości komfortowego zakwaterowania w Barcelona-Home.

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

dzielnice-wszystko-o-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top