La Barceloneta in Ciutat Vella, Barcelona

Barceloneta

La Barceloneta to przybrzeżna dzielnica Barcelony. To trójkątny cypel ziemi graniczący z morzem Śródziemnym, Port Vell i okolicami El Born, jak również otoczony przez piaszczyste plaże. Te ostatnie szczególnie tętnią życiem podczas gorących dni lata, a kluby są przepełnione aż do wczesnych godzin porannych. Kiedyś La Barceloneta była domem dla rybaków, jak również wielu ludzi związanych z handlem rybami i przemysłem metalowym.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Z jej wąskimi, prostoliniowymi ulicami La Barceloneta została wybudowana na kształt kratki, aby zabezpieczyć zakwaterowanie dla wcześniejszych mieszkańców La Ribera. Zdecydowano się wybudować tę dzielnicę, aby przesiedlić tam ludzi, gdy król Filip V postanowił zburzyć dzielnicę La Ribera, żeby wybudować tam dużą twierdzę, gdzie aktualnie znajduje się park Cytadeli. Nastąpiło to w wyniku upadku Barcelony w 1714 roku w wojnie o sukcesję hiszpańską. Bardziej współcześnie natomiast, Olimpiada w 1992 roku zmieniła oblicze Barcelony poprzez usunięcie nadmorskich restauracji i publicznych łazienek. Obszar został odnowiony, włącznie z plażą, w bardziej miejskim stylu. Budynki budowane w dzielnicy Barceloneta były niskie i stosunkowo niewielkie, aby nie zasłaniać widoku na miasto.

Plaża stanowi ewidentnie główną atrakcję Barcelonety i jest całkowicie przepełniona przez mieszkańców tej okolicy oraz turystów w ciągu całych wakacji. Na plaży można relaksować się bez konieczności zmiany położenia, ponieważ handlarze oferują wszystko: od kanapek po donaty, wodę, koktajle, masaże czy nawet bikini.

Znajduje się tam wiele barów, również przy plaży, stanowiące dobre miejsce na drinka czy przekąskę. Barceloneta znana jest również z restauracji serwujących owoce morza, które można znaleźć wzdłuż promenady i wokół portu. Obszar ten słynie głównie z jego plaży, restauracji i klubów. Nawet jeśli to nie centrum miasta, uchodzi za część Ciutat Vella.

Wokół Barcelonety znajdują się liczne atrakcje, szczególnie dla rodzi. Jedna z większych to akwarium – największe w Europie i IMAX, stanowiące magiczne i zapadające w pamięć doświadczenie szczególnie dla dzieci, jeśli chcesz uniknąć upalnych lub deszczowych dni. Inną atrakcją jest kolejka linowa Montjuic będąca niezapomnianą przygodą i umożliwiająca podziwianie oszałamiających widoków całego miasta. Klikając tutaj, możesz zakupić wycieczkę obejmującą wszystkie główne atrakcje Barcelony, w tym kolej linową. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej doświadczyć kultury Barcelony, odwiedź Muzeum Historii Katalonii. Po drugiej stronie ulicy znajduje się przystanek metra Barceloneta. Centrum Barcelony mieści się jedynie stację dalej od tego miejsca, dlatego do Las Ramblas z łatwością można dostać się pieszo w 15 minut.

Co trzeba zobaczyć w La Barceloneta

  • Plaża Barceloneta – jedna z pierwszych atrakcji na liście każdego.
  • Hotel ,,W” – najnowszy, 5-gwiazdkowy hotel przypominający Burj Al Arab w Dubaju. Znajduje się tam piękny obszar z barem na plaży, gdzie można zapłacić  14 euro za drinka i cieszyć się atmosferą i scenerią.
  • Barceloneta Market – to jedna z najważniejszych restauracji serwujących ryby i owoce morza w mieście. Została niedawno całkowicie odnowiona. To wspaniałe miejsce na weekendy.
  • Akwarium.
  • Mare Magnum – jeżeli szukasz miejsca na zakupy, to centrum handlowe jest idealne. Mieści się blisko portu, na wyspie, po ominięciu mostu.
  • Champanneria Bar – szczególnie polecane miejsce. Tapas, niedrogie wino i zawsze mnóstwo ludzi.
  • Sport – jeżeli lubisz biegać czy jeździć na rolkach, Barceloneta jest świetnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. Bieg wzdłuż promenady to najlepsze doświadczenie o zmierzchu.
  • Architektura – znajdziesz naprawdę świetne miejsca, take jak złotą rybkę Franka Gehry’ego czy Głowę Roya Lichtenseina.

Zabudowa okolicy została utrzymana w bardziej nowoczesnym klimacie. Wzdłuż promenady i w otoczeniu znajdują się również współczesne budynki i rzeźby. Jednakże jeśli wędrujesz przez ciche ulice, wciąż można tam poczuć klimat starego miasta. Wspaniałym miejscem na piknik jest Park Cytadeli, w niedalekiej odległości. Barceloneta znajduje się w pobliżu centrum miasta i można się tam dostać spacerem lub metrem (Barceloneta L4). Jeżeli planujesz spędzić swoje wakacje na plaży, dzielnica Barceloneta jest świetnym miejscem.

 


Zobacz większą mapę

 

Co do zakwaterowania w Barcelonie, znajdują się tam wspaniałe apartamenty do wynajęcia na rodzinne wakacje, wyjazd z przyjaciółmi czy nawet pokoje dla par. Można wymieniać niekończące się zalety życia blisko plaży – to przede wszystkim świetne miejsce na wakacje, zapewniające bliskość innych obszarów Barcelony, a przede wszystkim centrum – La Rambla. Możesz zobaczyć i zarezerwować apartamenty w dzielnicy Barceloneta albo, jeżeli szukasz czegoś mniejszego, wynająć pokój w najlepszej cenie.

 

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

dzielnice-wszystko-o-barcelonie plaze wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top