Home / Kultura / La Mercè Festival: 5 wydarzeń, które trzeba zobaczyć
lamerce

La Mercè Festival: 5 wydarzeń, które trzeba zobaczyć

La Mercè największym festiwalem odbywającym się co roku w Barcelonie. Oznaczające koniec lata uroczystości trwają 5 dni – od 20. do 24. września. Ostatni dzień jest świętem narodowym w Hiszpanii i dniem wolnym od pracy. Festiwal jest świętowany od 1687 roku, kiedy zgodnie z legendą, patronka miasta Święta Mare de Déu de la Mercè uwolniła Barcelonę od plagi szarańczy. Wdzięczni mieszkańcy miasta zdecydowali, by w rocznicę tego wspaniałego czynu świętować ku czci patronki. W tym poście znajdziecie 5 wydarzeń, które trzeba zobaczyć w czasie La Mercè.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

 

 

Żeby przekonać się, czym jest La Mercè, trzeba tu przyjechać i zobaczyć na własne oczy. Festiwal jest przepełniony różnymi wydarzeniami i wzięcie udziału we wszystkich jest niemożliwe, dlatego poniżej przedstawiamy te, których absolutnie nie można przegapić!

Toc d’Inici podczas La Mercè

Jest to ceremonia otwarcia La Mercè. Rozpoczyna się przemową burmistrza, po której odbywa się przedstawienie z udziałem olbrzymów i potworów tańczących na scenie Plaça de Sant Jaume. Atmosfera i muzyka wprowadzają uczestników w festiwalowy nastrój na parę kolejnych dni. Ceremonia jest bardzo popularna, a przestrzeń na Sant Jaume jest ograniczona, dlatego polecamy wczesne przybycie, jeżeli chcemy mieć dobry widok na scenę.

 


View Larger Map

Correfoc podczas La Mercè

Bieg ognia” to parada, odbywająca się na Via Laietana, między Plaça d’Antoni Maura i Plaça Antonio López. Ziejące ogniem smoki i diabły ze sztucznymi ogniami oświetlają ulice. Jeśli bierzesz udział w tej paradzie, warto zostawić swoje dobre ubrania w domu i chronić swoją skórę oraz oczy przed iskrami.

 


View Larger Map

Xambanga podczas La Mercè

Ta parada zaczyna się przy Muzeum Morskim i kieruje się powoli ku Plaça de Sant Jaume. Giganci i bestie przejmują władzę nad ulicami, tańcząc do muzyki granej podczas całej drogi. Każdy ubiera się w najbardziej zabawne i zwariowane stroje i uczestniczy w tym szalonym poniedziałkowym wydarzeniu.

 


View Larger Map

Castellers podczas La Mercè

To wydarzenie przyciąga drużyny z Barcelony i okolic, konkurujące ze sobą w zawodach budowania wież z ludzi. Zazwyczaj wieże składają się z 8-10 pięter ludzi stojących sobie na ramionach. Na samą górę wspina się dziecko. To przedstawienie można zobaczyć na Plaça de Sant JaumeCiutat Vella (ta sama lokalizacja co Toc d’Inici).

 


View Larger Map

Piromusical at La Mercè

To wspaniałe wydarzenie odbywa się przed Narodowym Muzeum Sztuki. Magiczna Fontanna na Montjuic tryska podświetlaną na kolorowo wodą w rytm muzyki, a w tle odbywa się pokaz fajerwerków. Nieskończone tłumy ludzi podziwiają to show, rozkoszując się widowiskiem, przyjemnym wieczorem późnego lata i muzyką, tak jak na filmie poniżej, kiedy to fontanna tańczyła do przebojów The Beatles. Przedstawienie trwa ok. pół godziny i kończy cały festiwal La Mercè.

 


View Larger Map

Poza tymi opisanymi wydarzeniami, w czasie La Mercè w rożnych lokalizacjach odbywa się również BAM – Barcelona Accio Musical. Jest to festiwal muzyki, głównie indie i można go zobaczyć między innymi na Plaça dels Àngels, Plaça Reial i Parc del Forum.

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl culture-barcelona-pl muzyka-i-wydarzenia

Noclegi Barcelona


Scroll To Top