Home / Kultura / Opera El Liceu
Teatre del Liceu Exterior view of the Opera House Barcelona

Opera El Liceu

Mieszcząca się na La Rambla opera El Liceu to najstarsza opera w Barcelonie i zarazem największa na świecie – jest w stanie pomieścić ponad dwa tysiące osób. Początkowo można sobie nie uświadamiać ważności czy też wielkości tego budynku i zwyczajnie przejść przez jego skromne wnętrze. Z ulicy nie da się uchwycić znajdującej się tam rozległej przestrzeni, prowadząc na piękną i zdobioną widownię.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Otwarto ją w 1847 roku. Jej historia była długa i nie bezproblemowa. Opera El Liceu w Barcelonie przetrwała dwa pożary i atak bombowy w 1893 roku. Prosperuje jednak nadal i stanowi ważny symbol kultury dla miasta.

W 1994 roku pożar zniszczył większą część wnętrza teatru i poddał w wątpliwość przetrwanie tego emblematycznego budynku. Szczęśliwie jednak postanowiono go przywrócić do czasów dawnej świetności, a także dodać kilka akcentów high-tech. El Liceu została ponownie otwarta w 1999 roku i od tego czasu stała się jeszcze bardziej popularna niż kiedykolwiek.

Jeżeli chcesz zobaczyć występ w tym niesamowitym miejscu, program możesz znaleźć na stronie internetowej opery. W ofercie znajdują się różne przedstawienia, nie tylko opera, ale także balet i koncerty dopasowane do każdego wieku i gustu. Dla dzieci przygotowano znane adaptacje pod nazwą ‘Petit Liceu Families’.

Jeżeli nie masz możliwości obejrzenia występu, powinieneś przynajmniej zwiedzić ten robiący wrażenie budynek. Możesz zamówić wycieczkę z przewodnikiem lub bez przewodnika po operze El Liceu w Barcelonie. Opcja dostępna jest codziennie. Wycieczki z przewodnikiem są o godzinie 10:00 każdego dnia, natomiast bez przewodnika – o 11:30, 12:00, 12:30 i 13:00. Możliwe jest również odwiedzenie kulis, co daje wgląd w pracę zakulisową, co jest szczególnie interesujące dla początkujących studentów kierunków związanych z teatrem. Wycieczki takie muszą zostać zarezerwowane wcześniej i kosztują 12,50 euro.

Jak dostać się do opery El Liceu

La Rambla, 51-59
Metro: L3 (linia zielona), przystanek Liceu
Autobusy: 14, 59 i 91

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top