Home / Wszystko o Barcelonie / Magiczna Fontanna na Wzgórzu Montjuic
The Magic Fountain of Montjuic Barcelona

Magiczna Fontanna na Wzgórzu Montjuic

W każdy weekend na wzgórzu Montjuic w Barcelonie ma miejsce niesamowite wydarzenie, magiczny spektakl z udziałem fontann, światła i muzyki, podczas którego można poczuć się jak w bajce.  Strumienie wody, zsynchronizowane z kolorowymi iluminacjami i muzyką tworzą wyjątkową atmosferę i przyciągają licznych widzów.

Znajdź swój nocleg już teraz!

 

Magiczna Fontanna to aż 3 620 wodnych dysz, które są w stanie tryskać wodą na wysokość 4 metrów. To znane w świecie widowisko mające miejsce u podnóża Montjuic. Fontanna jest jedną z licznych atrakcji turystycznych i idealnym miejscem, w którym można odpocząć, spędzić miło wieczór i poczuć unikatowy czar katalońskiej metropolii. Nawet jeżeli nie działa, stanowi niezastąpiony punkt widokowy gwarantujący spektakularne widoki Barcelony, uwzględniające obszar od Plaza Espanya aż po wzniesienia Tibidabo.

Atrakcja ta znajduje się pomiędzy górą Montjuic a Plaza Espanya, na samym końcu ulicy Avenida Reina Maria Cristina, poniżej Palau Nacional. Posąg zaprojektowany został przez Carlesa Buigasa i oddany w roku 1929. Fontannę odrestaurowano całkowicie w 1992 roku z powodu igrzysk olimpijskich odbywających się w tym czasie w Barcelonie. Wyposażona ona jest w system recyklingu, który rząd kataloński wprowadził po okresie suszy w 2008 roku.

Pokaz Magicznej Fontanny

Rozpoczyna się muzyką z lat 70. i 80., następnie przechodzi do muzyki klasycznej, aż po piosenki współczesne. Z powodu kombinacji barwnych świateł, muzyki i tańczących dysz, spędzenie tam wieczoru staje się niezapomnianą przygodą. Magiczna Fontanna w Barcelonie oferuje rozmaite choreograficzne efekty specjalne – począwszy od pokazów muzyki filmowej, poprzez klasyczną, operetkę, XIX- i XX-wieczne remixy, a nawet miks piosenki ,,Barcelona” wykonywanej przez Freddiego Mercury’ego i Montserrat Caballé.

Duże stopnie, które prowadzą od fontanny do Palau Nacional, są najlepszym miejscem do obserwowania pokazu. Zaleca się przybycie na niego kilka minut przed rozpoczęciem, ponieważ w innym przypadku raczej będzie trudno znaleźć dobre miejsce. Najlepszym sposobem, żeby się tam dostać, jest na przykład skorzystanie z metra – L1 (czerwone) i L3 (zielone), które zatrzymują się na Plaza Espanya. Stamtąd można już dostrzec biegnących na pokaz ludzi i podążyć za nimi. Oprócz tego również istnieje możliwość skorzystania z komunikacji autobusowej. To miejsce, które należy koniecznie zobaczyć podczas pobytu w Barcelonie. Pokaz jest bowiem ekstrawagancki, ma olbrzymie rozmiary, a co najważniejsze – spodoba się również dzieciom.

Każdego roku około 2,5 miliona ludzi odwiedza Magiczną Fontannę. Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich. Napełnia się ją wodą również w grudniu. Widowisko muzyczne bowiem odbywa się też 25 grudnia i 1 stycznia między godziną 19:00 a 21:00. Rokrocznie Magiczna Fontanna Montjuic staje się miejscem zjawiskowego pokazu fajerwerków z muzyką i pokazem laserów zamykającym wydarzenie głównego święta, La Mercè.

 

Jak się tam dostać:

Adress: Pl. Carles Buïgas, 1 28080 Barcelona, Hiszpania

Transport: Metro –  L1 i L3, przystanek Plaza Espanya |Autobusy – 9, 13, 27, 30, 37, 50, 55, 56, 57, 65, 79, 109, 157 i 165 |FGC – przystanek Plaza Espanya |Tour Bus – przystanek CaixaForum – Pavello Mies van der Rohe

 

Godziny pracy:

Od 30 kwietnia do 30 września:
od czwartku do soboty: 9:00 – 23:30, pokazy rozpoczynają się o 21:00, 21:30, 22:00, 22:30 i 23:00

Od 1 października do 30 kwietnia:
piątki i soboty: 19:00 – 21:00, pokazy rozpoczynają się o 19:00, 19:30, 20:00 i 20:30

Boże Narodzenie i Wielkanoc:
od czwartku do soboty: 19:00 do 21:00, pokazy rozpoczynają się o 19:00, 19:30, 20:00 i 20:30

Każdego roku fontanna nieczynna jest od połowy stycznia do połowy lutego z powodu corocznego sprzątania.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na stronę internetową.

 


Zobacz większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top