Home / Kultura / Festiwal Świętego Jana
Festival of Saint Joan

Festiwal Świętego Jana

Festiwal Świętego Jana to jeden z najwększych corocznych festiwali w Barcelonie. Celebrowanie lata rozpoczyna się 23 czerwca i obejmuje najdłuższą noc w roku, aż do następnego dnia święta narodowego.

Uczestnictwo w imprezie jest darmowe, a 23 czerwca powinien stanowić realną opcję dla podróżujących, jak również wszystkich, którzy chcą doświadczyć ognistej katalońskiej kultury i powitać lato w Barcelonie.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Tradycje

Tradycyjnie trzy rzeczy odznaczają się w noc św. Jana: ogień, woda i zioła. Najważniejszy jest ogień reprezentujący czystość. W Nit de Foc – Noc Ognia, ponieważ tak nazywają tę część mieszkańcy, ogniska i fajerwerki stanowią powszechny widok w mieście, sprawiając, że w tych momentach w nocy nie będzie ciemno.

Ludzie wierzą, że tej nocy woda posiada cenne właściwości zdrowotne, dlatego też idą o północy kąpać się w oceanie. Zioła także stanowią mieszankę dla zdrowia, a spożywane w nocy przynoszą szczególne korzyści.

Święto zazwyczaj rozpoczyna się wraz z zachodem słońca 23 czerwca i kończy wraz ze wschodem – 24, ale najbardziej szalone imprezy trwają nawet dłużej. Jeżeli mieszkasz w centralnej części miasta i chodzisz spać wcześnie, w Nit de Foc lepiej zaopatrzyć się w parę wkładek do uszu, ponieważ będzie wtedy głośno.

Gdzie pójść?

Katalończycy często świętują tę noc z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi na tarasach i balkonach we wczesnych godzinach nocnych, ale zazwyczaj wychodzą też oni na ulicę i dołączają do większych uroczystości po spędzeniu wieczoru w bardziej kameralnej atmosferze.

Wielkie imprezy zazwyczaj odbywają się na plaży i dlatego ludzie odwiedzający Barcelonę również powinni kierować się właśnie w te strony. Wieczorem są one zatłoczone, dlatego warto przybyć tam wcześnie, jeżeli chce się zainicjować piknik party wraz z przyjaciółmi przy morzu Śródziemnym w tę magiczną noc!

Dołącz do mieszkańców i tańcz albo nawet skacz ponad ogniem, o czym mówi się, że przynosi to szczęście, jeżeli zrobi się to trzy razy. Do tradycyjnych zajęć należą taniec, picie cavy i jedzenie Coca de Sant Joan.

Lokalne bary i zespoły muzyczne zapewniają dźwięki podczas festiwalu. Dekoracje restauracji natomiast są dostosowane do niego. Restauracje wyposażają także to wydarzenie w dodatkowe stoły. Kluby nocne również organizują swoje własne wydarzenia, oferując alternatywę dla pójścia na plażę. Jeżeli planujesz wybrać się na obiad w restauracji w tym okresie, rozsądnie będzie zarezerwować wcześniej stolik.

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzyka-i-wydarzenia

Noclegi Barcelona


Scroll To Top