Home / Co nowego / Szpital de Sant Pau
Feature

Szpital de Sant Pau

Nikt nie lubi wizyt w szpitalu, szczególnie podczas wakacji, jednak Szpital de Sant Pau to miejsce, którego nie można pominąć. Mieści się on w dzielnicy Eixample, blisko katedry Sagrada Familia. Trudno się domyślić, że ten oszałamiający układ budynków i ogrodów to faktycznie działający szpital.

Szpital, który znalazł się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku, został otwarty dzięki wsparciu finansowemu katalońskiego bankiera, który wyraził wolę, aby budynek szpitala stał się najlepszym pod względem architektury, opieki zdrowotnej i technologii. Wybudowanie go zajęło 3o lat, a architekt Lluís Domènech i Montaner stworzył unikatowy i rewolucyjny projekt zawierający ogrody i wydzielone pawilony na tym obszarze.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Wygląda to bardziej na modernistyczną wioskę niż na szpital, dlatego uważano, że jego otwarte przestrzenie i estetyka niekoniecznie sprzyjały dobru pacjentów. Nie tylko jednak pomyślano o przyjemnym wyglądzie budynku, ale również uwzględniono wymóg jego funkcjonalnego i higienicznego środowiska. Wszystkie pawilony służą swoim specyficznym celom i połączone są podziemnymi korytarzami ułatwiającymi poruszanie się między nimi.

Obecnie można podziwiać wspaniałą modernistyczną architekturę, uczestnicząc w wycieczce z przewodnikiem. Aktualnie szpital jest w remoncie i w trakcie wznawiania, jednak wciąż można zwiedzić go wokół, by zobaczyć postęp prac. Bilety dla dorosłych kosztują 10 euro, a pozwolenie – 5 euro. Ponieważ obszar jest obecnie odnawiany, trasa wycieczki może się stosownie zmieniać.

To spektakularne miejsce stanowi świetny przykład wspaniałej modernistycznej architektury Barcelony i jest wyrazem rozwijającego się, czarującego oraz zróżnicowanego miasta. Gdyby każdy szpital wyglądał jak ten!

Godziny codziennych wycieczek w różnych językach:

angielski – 10:00, 11:00, 12:00, 13:00

francuski – 10.30

hiszpański – 11.30

Aby dowiedzieć się więcej o wycieczkach, warto wejść na oficjalną stronę internetową.

Jak dostać się do Szpitala de Sant Pau:

odwiedzając katedrę Sagrada Familia, można w prosty sposób w przeciągu kilku minut zejść Avenida Gaudi do szpitala.

Metro: L5 (Sant Pau/Dos de Maig), L4 (Guinardó)

Autobusy: 15, 19, 20, 45, 47, 50, 51, 92

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

co-nowego kultura-pl wszystko-o-barcelonie zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top