Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / L’Eixample Esquerra w Barcelonie
Esquerra de L’Eixample in l'Eixample, Barcelona

L’Eixample Esquerra w Barcelonie

L’Eixample Esquerra w Barcelonie znane jest jako obszar rozciągający się na prawo wzdłuż centrum miasta i będący bardzo popularną dzielnicą, w której mieszkają zarówno odwiedzający, jak i ludność lokalna. L’Eixample, co oznacza w języku katalońskim ,,rozszerzenie”, to górna część centrum Barcelony stanowiąca całkowite przeciwieństwo dolnej części – Ciutat Vella. Eixample to układ dużych budynków tej samej wielkości idealnie ułożonych w postaci sieci. Wiele z budynków w tym obszarze reprezentuje słynny kataloński styl architektury – znajduje się tam bowiem największa koncentracja modernistycznych budowli na świecie. W tej uznawanej za jedną z najbezpieczniejszych okolic w Barcelonie jest wiele restauracji, kawiarni, barów i klubów nocnych.

Avinguda de Roma uwydatnia dwa odcinki lewej części Barcelony. Na południe znaleźć można najstarszą część dzielnicy, która została wybudowana pod koniec XIX wieku. W tym samym czasie wybudowano neoromański Uniwersytet w Barcelonie, na Plaça de la Universitat. Również w pobliżu znajduje się El Ninot, którego nazwa wzięła się od starej karczmy, przed którą mieściła się rzeźba małego dziecka (ninot). Teraz można zobaczyć tę rzeźbę nad wejściem na rynek. Spacerując po okolicy, będziesz zaskoczony zgiełkiem i ruchem na ulicach handlowych i tych wokół ruchliwego rynku Sant Antoni.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Jednym z głównych powodów, dla których zamieszkiwanie w tej okolicy cieszy się popularnością, jest to, że w nocy panuje tam raczej cisza, a w ciągu dnia obszar tętni życiem. Żyje tam lokalna ludność. W okolicy znajduje się bogactwo supermarketów, kin, kiosków i aptek. Obszar jest dobrze obsługiwany przez system transportu publicznego z wieloma busami kursującymi w kierunku La Ramblas i plaży, jak również kilkoma liniami metra.

Transport

Metro: L4, L2, L5

Pociąg: połączenie z Passeig de Gracia z Gironą i Figueres.

FGC: Provença

L’Eixample to świetne miejsce na pobyt w Barcelonie ze względu na wiele osobliwości turystycznych. Z tej dzielnicy można również z łatwością dotrzeć do centrum w ciągu kilku minut. Jeżeli chcesz zatrzymać się tam, sprawdź ofertę komfortowego zakwaterowania w Barcelona-Home.

 

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

dzielnice-wszystko-o-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top