Home / Kultura / Muzeum Salvadora Dali w Figueres
Dali Museum

Muzeum Salvadora Dali w Figueres

Figueres zlokalizowane jest około 140 km do Barcelony, znajduje się tam fantastyczne, surrealistyczne Muzeum Salvadora Dali. Autor, któremu w całości jest ono poświęcone, był znanym malarzem surrealistycznym urodzonym w Figueres w 1904 roku. Muzeum zostało zbudowane na gruzach dawnego teatru i przekształcone w obecną formę – dziwaczną lecz niesamowitą mieszankę dziwnych i wspaniałych dzieł i kreacji umysłu Salvadora Dalí. Muzeum Salvadora Dalí to drugie najchętniej odwiedzane muzeum w Hiszpanii, tuż za Prado. Jeśli pasjonuje cię sztuka lub interesujesz się postacią Dalíego koniecznie wybierz się na jednodniową wycieczkę do Figueres.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Muzeum Salvadora Dali w Figueres jest bardzo interesujące, charakteryzuje się unikalnym stylem i oryginalnością, w budynku czuć osobowość Dalego, co odróżnia je od wszystkich innych muzeów. Dali projektował muzeum w ostatnich latach swojego życia, zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Zanim postawisz stopę w muzeum sam budynek wprowadzi Cię w surrealistyczny świat Salvadora Dali. Zewnętrzne ściany pokryte są katalońskimi dekoracjami przypominającymi bochenki chleba zrobionymi z gipsu, na szczycie zaś znajdują się pięknie zdobione, złote manekiny i ogromne jaja. Nawet Ci, których normalnie nie inspirują muzea, są niezwykle zafascynowani pracami tutaj wystawionymi. To świetna zabawa zwiedzić muzeum z całą rodziną, jest niezwykle interesujące dla wszystkich grup wiekowych.

Nad wejściem do muzeum, w patio, zobaczysz Cadillaca z hipnotyzującą i bardzo kreatywną rzeźbą kobiety na szczycie maski samochodu. Dostrzeżesz ścianę zewnętrzną, która zawiera dużo więcej złotych manekinów. Po wejściu do budynku ujrzysz ogromny obraz namalowany przez Salvador Dali. Wygląda jakby składał się z kilku figur Venus z Milo, ale gdy zmrużysz oczy obraz zmieni się w twarz Abrahama Lincolna.

Okrągły budynek podzielony jest na 5 przestrzeni, każda wypełniona jest dziełami Dalego. Wyjście z budynku umieszczone jest w takim miejscu, że budynek wydaje się być trudny do opuszczenia, co być może jest specjalnym zabiegiem zastosowanym przez artystę. Możesz wyjść przez piwnicę gdzie znajduje się sklep z pamiątkami. Ponadto, tuż za rogiem, znajduje się Muzeum Biżuterii Salvadora Dalii, które również warto odwiedzić.

Wycieczkę z Barcelony do Muzeum Salvadora Dali w Figueres warto połączyć z malowniczą Gironą, która znajduje się w połowie drogi pomiędzy Figueres i Barceloną.

Wskazówka!
Kolejki do Muzeum Salvadora Dali mogą być długie podczas sezonu turystycznego, warto złapać wczesny pociąg z Barcelony, aby uniknąć długiego oczekiwania.

Godziny otwarcia i ceny

Bilety kosztują około 12€, dla dzieci poniżej 9 roku życia wstęp jest darmowy.

Muzeum Salvadora Dali otwarte jest od 9:30 do 18.00 (poza poniedziałkami kiedy jest zamknięte), godziny otwarcia wydłużone są podczas miesięcy wakacyjnych. Najlepszą opcją będzie sprawdzenie oficjalnej strony internetowej muzeum aby sprawdzić dokładne godziny otwarcia, ponieważ zmieniają się w ciągu roku.

Telefon:+34 972 67 75 00

Nocne zwiedzanie

W sierpniu masz unikalną możliwość zwiedzania muzeum od 22.00 do 1.00.

Jak tu dotrzeć

Adres: Plaza Gala-Salvador Dalí, 5, 17600 Figueras, Girona, Girona, Hiszpania

Pociąg jest tanią i łatwo dostępną opcją, podróż z Barcelony (stacja Passeig de Gracia) zajmuje około 2 godzin. Muzeum Salvadora Dali znajduje się zaledwie 15 minut drogi spacerem od stacji w Figueres, droga jest oznakowana.

Nowszą opcją jest pociąg wysokich prędkości AVE z Barcelony do Figueres, podróż trwa poniżej godziny!

Jeśli podróżujesz samochodem podróż zajmuje około 1,5 godziny. Płatne parkingi są dostępne tuż obok muzeum, bezpłatny parking znajduje się w pobliżu Parc Bosc. Stąd droga do muzeum zajmuje około 10 minut piechotą.


Powiększ mapę

W przypadku zakwaterowania większość odwiedzających wynajmuje apartment w Barcelonie i podróżuje do Figueres pociągiem, ponieważ jest to najlepsza i najtańsza opcja. Gdziekolwiek zatrzymasz się w Barcelonie, Figueres jest na tyle blisko, że warto pojechać tam na jednodniową wycieczkę!

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top