Home / Kultura / Museu de Cera: Muzeum Figur Woskowych
museo de cera front feature

Museu de Cera: Muzeum Figur Woskowych

Museu de Cera jest zlokalizowane po środku popularnej Rambli, w dawnej siedzibie Banku Barcelońskiego, w budynku z roku 1867. Jest to prywatne muzeum, w którym znajduje się kolekcja figur woskowych zarówno prawdziwych jak i fikcyjnych postaci, odwiedzane rocznie przez około 200 000 osób.

W muzeum zobaczymy ponad 360 figur królów, papieży, zabójców i znanych osobistości, równie rzeczywistych, jak w pierwowzorze tego muzeum, czyli londyńskim Madame Tussauds. Tutejsze wystawy skupiają się głównie na postaciach związanych z hiszpańsko-katalońską kulturą i historią, jednak znajdziemy tu też figury osób znanych na całym świecie.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

 

Historia Museu de Cera

Budynek muzeum został wybudowany w 1867 roku przez przedsiębiorstwo kredytowe założone przez Ignatiusa Agrafela Gironę. W 1874 roku wiele kosztowności, takich jak biżuteria, czy gotówka, barcelońskiej elity była przechowywana właśnie tu, w tym neoklasycznym XIX-wiecznym pałacu.

Obecnie znajdują się tu już tylko i wyłącznie woskowe reprodukcje różnych historycznych i fikcyjnych postaci. Jedną z atrakcji tego miejsca jest komnata strachu, w której odbywają się pokazy średniowiecznych tortur. Przy wyjściu znajdziemy dwie kawiarnie, które przyciągają uwagę swoim wystrojem. Jedna z nich sprawia, że czujemy się, jakbyśmy przenieśli się do magicznego miejsca, pełnego gnomów i innych mistycznych stworów.

Kolejną rzeczą, obok której nie można przejść obojętnie będąc w muzeum figur woskowych jest imponująca klatka schodowa, która zlokalizowana jest tuż za wejściem do muzeum. Jest to doskonały przykład architektury XIX wieku. W komnacie gotyckiej, urządzonej w typowym gotycko-katalońskim stylu, kamienne łuki podtrzymują drewniany sufit. Tak samo jak nad dziedzińcem, tak i nad tą komnatą znajduje się szklana kopuła.

Inną atrakcją jest sala recitalowa, gdzie znane postaci ze świata muzyki i literatury odgrywają swoje utwory, a towarzyszą im takie osobistości jak Książę Karol, czy Księżna Diana i Camilla i pasaż terroru. W tym pasażu przedstawiane są seryjni mordercy, znani nam z historii oraz postaci z filmów czy seriali, jacy jak na przykład Freddie Kruger.

Wizyta w muzeum figur woskowych jest niesamowitym przeżyciem dla każdego odwiedzającego. Będąc w Barcelonie, watro znaleźć zakwaterowanie w okolicy, jako że muzeum oferuje wiele różnych dodatkowych atrakcji takich jak wyprawy tematyczne, czy prywatne nocne zwiedzanie. Odwiedź ich stronę, aby dowiedzieć się więcej o biletach i planowanych wydarzeniach.

Praktyczne informacje

  • Adres: Passatge de la Banca, 7, 08002 Barcelona. Telefon +34 933 17 26 49
  • Transport: Metro– L3 Green, Drassanes – exit Rambla.  Autobus- 14, 18, 36, 38, 57, 59, 64, 91
  • Ceny: Dorośli (powyżej 11. roku życia) €15. Dzieci (5-11 lat) €9. Emeryci €9.
  • Godziny orwarcia: Poniedziałek – piątek: 10:00-13:30 i 16.00-19.30. Sobota, niedziela i wakacje: 11:00-14:00 i 16:30-20.30. W sezonie letnim: 10:00-22:00.


Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top