Home / Kultura / Muzeum Czekolady
Museu de la Xocolata

Muzeum Czekolady

Museu de la Xocolata w Barcelonie to miejsce idealne na “słodką” wizytę, doświadczysz tu jednych z najlepszych czekolad na świecie. Otwarte w 2000 roku jest z jednym z 10 najchętniej odwiedzanych muzeów w mieście, mimo iż jednocześnie jest jednym z najmniejszych muzeów w Barcelonie. Jednak żadne inne muzeum nie pobudzi twoich kubków smakowych tak jak to. Zapach czekolady podczas przechadzania się przez kolejne sale drażni apetyt. Dlatego też kawałek czekolady, który otrzymujesz przy wejściu do muzeum nie wystarcza na długo. Jeśli na wycieczkę do Barcelony zabierasz dzieci to muzeum będzie prawdopodobnie ich ulubionym.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Każdy kto kocha czekoladę, zarówno dziecko jak i dorosły, może cieszyć się smakiem czekolady i dowiedzieć się wiele o zmiennej konsystencji różnych gatunków tej słodkości. Pozna genezę i znaczenie czekolady, zastosowanie i dowie się, skąd wzięła się w Europie. Są tam również eksperci, którzy pomagają zwiedzającym stworzyć własne czekoladowe dzieła sztuki.

Museu de la Xocolata zdecydowanie jest świetnym miejscem dla dzieci, wszyscy mali zwiedzający biorą udział w opowieści o odkryciu kakao. Bogini Xocolat grami, zabawami i anegdotami porywa je do magicznego świata czarnego złota, starych wiosek Majów lub do luksusowych, królewskich hoteli. Można zajrzeć do pomieszczenia gdzie produkuje się czekoladę oraz podziwiać dzieła stworzone z tego pysznego produktu.

Museu de la Xocolata zapewnia szereg rozrywek, takich jak:

  • Owoce w czekoladzie,
  • Eksperymentowanie z czekoladą,
  • Malowanie czekoladą,
  • Okrycie kakao,
  • Degustacja czekolady,
  • Rozmowy z czekoladą,
  • Wielkanocne jajka.

Museu de la Xocolata godziny otwarcia

Muzeum czekolady otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-19.00 i od 10.00 do 15.00 w niedzielę i święta.

Letnie godziny otwarcia: muzeum otwarte od poniedziałku do soboty od 10.00 do 20.00 (od 17 czerwca do 15 września). W niedzielę i święta od 10.00 do 15.00.

Historia

Muzeum znajduje się w historycznym budynku, który ma powiązanie z historią czekolady. W XVIII wieku armia burbońska spożywała czekoladę w ogromnych ilościach, w związku z tym akademia wojskowa podjęła decyzję, aby każdy oficer i kadet otrzymywał pół uncji czekolady wraz z wydzieloną porcją chleba na śniadanie. Czekoladę używano też stale gdy żołnierze mieszkali w barakach podczas działań wojennych. Osobistą gwardię króla nazywano nawet “shokolateros” ponieważ cieszyli się oni nieograniczonym dostępem do tego co nazywano “czarnym złotem”.

Od XV wieku czekolada odgrywała istotną rolę w gospodarce i handlu Barcelony. Dzięki portowi miasto było prawdziwą arterią sprzedaży i eksportu produktu.

Muzeum zlokalizowane jest na Carrer de Comerc, jeden bilet kosztuje 5€. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj. W kwestii zakwaterowania, możesz zarezerwować apartament zlokalizowany w pobliżu muzeum lub zarezerwować pokój, gdziekolwiek będzie Ci wygodniej!

Informacje

Adres: Carrer Comerç, 36, 08003 Barcelona, Hiszpania.

Transportu: Metro – Jaume I (L4), Arc de Triomf (L1) | Autobus turystyczny – Barri Gòtic

Ceny: Wejście indywidualne – €5 | Wejście grupowe (15 osób i więcej) – €4 | Bezpłatne wejście dla dzieci poniżej 7 lat

Harmonogram: Poniedziałek – Sobota 10:00 – 19:00. Niedziela i święta państwowe 10:00 – 15:00.

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top