Home / Wolny czas / Shopping i targi / Centrum Handlowe L’illa Diagonal
feature l'illa diagnoal

Centrum Handlowe L’illa Diagonal

W Barcelonie znajdziemy wiele fantastycznych centrów handlowych i L’illa Diagonal nie jest wyjątkiem. Centrum to znajduje się na Avenida Diagonal, która oddziela dzielnice Les Corts i Sants-Gevasi. Od początku centrum kojarzono ze względu na jego ogromne rozmiary i charakterystyczny wygląd (“illa” oznacza po katalońsku również “blok”). Jest to raj dla zakupomaniaków, ale oprócz sklepów znajdują się tu też inne obiekty.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Budynek L’illa Diagonal został zaprojektowany przez architektów Rafaela Moneo i Manuela de Solà-Moralesa, a oficjalne otwarcie nastąpiło w 1993 roku. Projektanci zainspirowali się Rockefeller Center w Nowym Jorku, tylko że postanowili “położyć go na boku”. Na tej ogromnej przestrzeni znajdują się obiekty handlowe,  biurowe i publiczne. W 2006 roku budynek został rozbudowany o hotel. Obecnie mieści się tam ponad 170 sklepów, 2 czterogwiazdkowe hotele, 2 szkoły, centrum sportowe i konferencyjne!

W samym centrum handlowym znajdują się przeróżne sklepy – od odzieżowych, przez dekorację wnętrz, jubilerskie, sportowe aż do licznych restauracji. Centrum jest szczególnie zatłoczone w weekendy, także odwiedzając je w sobotę możemy spodziewać się dużych kolejek. Jeżeli nie dla samych sklepów, centrum warte jest odwiedzenia ze względu na jego ogrom i wyjątkową architekturę.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – sobota: 10:00 – 21:30

Niedziela: nieczynne

Jak dojechać:

Adres: Centro Comercial Illa Diagonal, Avinguda Diagonal 557, 08029 Barcelona

  • Metro: L3 (Maria Cristina),
  • Autobus: 6, 7, V7, 33, 34, 63, 66, 67, 78, N0, N12,
  • Tramwaj: T1, T2, T3 (L’illa),
  • Samochód: ponad 2400 miejsc parkingowych na terenie obiektu.

Po więcej informacji polecamy odwiedzić stronę internetową centrum.

 


Powiększ mapę

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

shopping-i-targi wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top