Home / Zwiedzanie i muzea / Historia Sitges
Story of Sitges

Historia Sitges

Sitges, zlokalizowane około 30 km od Barcelony, to miasteczko szerzej znane w Hiszpanii ze swoich plaż i imprez. Historia Sitges sięga IV wieku, kiedy zasiedlano Półwysep Iberyjski. Miasto zawdzięcza swoją nazwę rodzinie Sitges, która rządziła nim w XII wieku, po hrabim Mir Geribercie. Początkowo gospodarka Sitges opierała się na produkcji wina, aż do 1960 roku gdy nastąpił powojenny boom ekonomiczny i miasto stało się ważnym punktem turystycznym.

Zlokalizowane na śródziemnomorskim wybrzeżu Sitges posiada 17 plaż, gdzie można cieszyć się łagodnym i umiarkowanym klimatem. Miasto otoczone jest górami parku krajobrazowego Garraf, co wpływa na unikalność klimatu. Około czterdziestu czterech kilometrów kwadratowych powierzchni jest domem dla dwudziestu ośmiu tysięcy mieszkańców. 35% populacji składa się z obcokrajowców, głównie z Holandii i Wielkiej Brytanii, a ich dzieci uczęszczają do pobliskiej międzynarodowej szkoły. Infrastruktura w mieście jest mocno zorientowana na turystów. Są tu trzy mariny, co oznacza, że jest to miasto z największą ilością marin w Hiszpanii. W ostatnich latach wszelka działalność gospodarcza zaniknęła, uważając za priorytet rynek turystyczny w regionie. Ze względu na położenie geograficzne, poza turystyką, część gospodarki opiera się na rybołówstwie.

Sitges jest miejscem z bogatym tłem historycznym, posiada więc wiele punktów związanych ze swoją historią. Najbardziej znanym jest Kościół Sant Bartomeu y Santa Tecla, lepiej znany jako “La Punta” lub “The Tip”, ponieważ położony jest na skraju nadmorskiego wzgórza. Został wybudowany w XVII wieku mieszanką stylu barokowego i renesansowego.

W ciągu roku w Sitges odbywa się wiele imprez, która przyciągają ludzi z całego świata. Najbardziej popularne są Sitges Film Festival – kataloński festiwal filmowy, który odbył się po raz pierwszy w 1967 roku i Carnival, święto religijne, które przyciąga ponad 250,000 ludzi w ciągu jednego tygodnia.

Carnival Sitges

Sitges to urocze miasteczko z szerokimi alejami i wąskimi uliczkami. Niektóre ulice w centrum miasteczka są przeznaczone dla wyłącznego dostępu pieszych i rowerzystów, są zatem idealne na piesze wycieczki. Najłatwiej poruszać się po mieście pieszo, pozwala na to jego wielkość, a do dalszych punktów, takich jak Playa del Muerto warto złapać taksówkę. Sitges posiada stację pociągową z bezpośrednim połączeniem do Barcelony, dzięki czemu miasteczko można odwiedzić na jednodniową wycieczkę podczas pobytu w stolicy Katalonii.

Główne zdjęcie: MARIA ROSA FERRE cc

Obrazki i zdjęcia: Press Cambrabcn cc

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top