Home / Sitges / Historia Sitges
Story of Sitges

Historia Sitges

Sitges, zlokalizowane około 30 km od Barcelony, to miasteczko szerzej znane w Hiszpanii ze swoich plaż i imprez. Historia Sitges sięga IV wieku, kiedy zasiedlano Półwysep Iberyjski. Miasto zawdzięcza swoją nazwę rodzinie Sitges, która rządziła nim w XII wieku, po hrabim Mir Geribercie. Początkowo gospodarka Sitges opierała się na produkcji wina, aż do 1960 roku gdy nastąpił powojenny boom ekonomiczny i miasto stało się ważnym punktem turystycznym.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Zlokalizowane na śródziemnomorskim wybrzeżu Sitges posiada 17 plaż, gdzie można cieszyć się łagodnym i umiarkowanym klimatem. Miasto otoczone jest górami parku krajobrazowego Garraf, co wpływa na unikalność klimatu. Około czterdziestu czterech kilometrów kwadratowych powierzchni jest domem dla dwudziestu ośmiu tysięcy mieszkańców. 35% populacji składa się z obcokrajowców, głównie z Holandii i Wielkiej Brytanii, a ich dzieci uczęszczają do pobliskiej międzynarodowej szkoły. Infrastruktura w mieście jest mocno zorientowana na turystów. Są tu trzy mariny, co oznacza, że jest to miasto z największą ilością marin w Hiszpanii. W ostatnich latach wszelka działalność gospodarcza zaniknęła, uważając za priorytet rynek turystyczny w regionie. Ze względu na położenie geograficzne, poza turystyką, część gospodarki opiera się na rybołówstwie.

Sitges jest miejscem z bogatym tłem historycznym, posiada więc wiele punktów związanych ze swoją historią. Najbardziej znanym jest Kościół Sant Bartomeu y Santa Tecla, lepiej znany jako “La Punta” lub “The Tip”, ponieważ położony jest na skraju nadmorskiego wzgórza. Został wybudowany w XVII wieku mieszanką stylu barokowego i renesansowego.

W ciągu roku w Sitges odbywa się wiele imprez, która przyciągają ludzi z całego świata. Najbardziej popularne są Sitges Film Festival – kataloński festiwal filmowy, który odbył się po raz pierwszy w 1967 roku i Carnival, święto religijne, które przyciąga ponad 250,000 ludzi w ciągu jednego tygodnia.

Carnival Sitges

Sitges to urocze miasteczko z szerokimi alejami i wąskimi uliczkami. Niektóre ulice w centrum miasteczka są przeznaczone dla wyłącznego dostępu pieszych i rowerzystów, są zatem idealne na piesze wycieczki. Najłatwiej poruszać się po mieście pieszo, pozwala na to jego wielkość, a do dalszych punktów, takich jak Playa del Muerto warto złapać taksówkę. Sitges posiada stację pociągową z bezpośrednim połączeniem do Barcelony, dzięki czemu miasteczko można odwiedzić na jednodniową wycieczkę podczas pobytu w stolicy Katalonii.

Główne zdjęcie: MARIA ROSA FERRE cc

Obrazki i zdjęcia: Press Cambrabcn cc

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top