Home / Sitges / Ekskluzywne restauracje w Sitges
Fine dining in Sitges

Ekskluzywne restauracje w Sitges

Sitges znane jest z plaży, kultury i społeczności homoseksualnej. Ta popularna miejscowość wypoczynkowa przyciąga wielu młodych ludzi z całego świata, zwłaszcza podczas festiwali i wydarzeń. Hiszpańskie jedzenie jest dobrze znane na całym świecie, szczególnie małe przekąski “tapas” i sangria. Jednakże, kuchnia hiszpańska ma do zaoferowania znacznie więcej niż Jamon Iberrico i tortila de patatas. Ze względu na dużą liczbę imigrantów i ich wpływ na branżę gastronomiczną. znaleźć można restauracje łączące w kuchnię hiszpańską, śródziemnomorską, azjatycką. Sitges nie różni się pod tym względem od reszty Hiszpanii. Dla każdego kto szuka jedzenia wysokiej jakości w ekskluzywnym lokalu, jest tu kilka opcji tego typu restauracji.  Ekskluzywne restauracje w Sitges przyciągają doskonała kuchnią i wystrojem.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Bardzo znanym hiszpańskim daniem jest Paella, czyli danie pochodzące z Walencji, kilka godzin jazdy od Barcelony. Od lat restauracje serwujące paelle cieszą się dużą popularnością, dania jednak różnią się od siebie składnikami. Ricarroz to restauracja w Sitges specjalizująca się w daniach z ryżem z całego świata. W menu znajdują się potrawy ze Środkowego Wschodu, Karaibów, Azji, basenu morza Śródziemnego, począwszy od dań czarnych z szafranem, przez białe z kokosem i dzikie z ryżem basmati. Zlokalizowana w Port d’Aiguadolç restauracja posiada niesamowity widok na marinę. W porcie znajduje się również Suket de Peix oferujące najlepszą śródziemnomorską kuchnię. Od typowych paelli po grillowaną rybę. ale też lekkie, letnie sałatki i Xató, typową zimową sałatkę z Gavà, znajdującego się tuż obok Sitges. Dla osób poszukujących bardziej kosmopolitycznych smaków idealnym miejscem jest restauracja Komokieras, oferująca Hiszpańskie jedzenie i nowoczesnym wydaniu. Prezentacja potraw i wystrój wnętrza sprawiają, że jest to jedno z najmocniejszych miejsc w miasteczku. Komokieras również posiada taras, gdzie można wypić drinka lub wino w ciepły wieczór.

Jeśli natomiast jesteś osobą poszukującą naturalnych i organicznych produktów zajrzyj do Atzavara Port. Restauracja posiada swój własny ogródek, gdzie uprawiane są warzywa i hoduje kurczaki oraz króliki do typowej paelli z Walencji, dania więc są różne w zależności od sezonu. Szef kuchni Atzavara łączy tradycyjne i nowoczesne techniki przygotowując typowo hiszpańskie dania z nutą świeżości. Bardziej wyrafinowanych dań spróbować można w Alenti, znajdujacej się w Hotelu Alenti. Restauracja zlokalizowana jest na najbardziej ruchliwej ulicy w Sitges, oferuje ekskluzywne menu z najlepszymi świeżymi składnikami. Alenti posiada taras, a wewnątrz znajdują się pomieszczenia oferujące więcej prywatności. Kuchnię międzynarodową, od typowo śródziemnomorskiej po azjatycką oferuje restauracja Alfresco. Poza tradycyjnymi owocami morza, spróbujesz tu również starterów takich jak babaganoush i dań indyjskich z curry i warzywami, czy ryżem basmati.

Zaledwie 30 kilometrów od Barcelony, Sitges to idealne miasteczko na jednodniową wycieczkę, łatwo dostępne pociągiem. Większość restauracji otwarta jest w porze luchu, możesz więc skosztować niesamowitego jedzenia robiąc sobie przerwę od opalania się na plaży w Sitges.

Zdjęcie główne: jenny downing cc

 

 

Noclegi Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top