Home / Kultura / Gastronomia / Ekskluzywne restauracje w Sitges
Fine dining in Sitges

Ekskluzywne restauracje w Sitges

Sitges znane jest z plaży, kultury i społeczności homoseksualnej. Ta popularna miejscowość wypoczynkowa przyciąga wielu młodych ludzi z całego świata, zwłaszcza podczas festiwali i wydarzeń. Hiszpańskie jedzenie jest dobrze znane na całym świecie, szczególnie małe przekąski “tapas” i sangria. Jednakże, kuchnia hiszpańska ma do zaoferowania znacznie więcej niż Jamon Iberrico i tortila de patatas. Ze względu na dużą liczbę imigrantów i ich wpływ na branżę gastronomiczną. znaleźć można restauracje łączące w kuchnię hiszpańską, śródziemnomorską, azjatycką. Sitges nie różni się pod tym względem od reszty Hiszpanii. Dla każdego kto szuka jedzenia wysokiej jakości w ekskluzywnym lokalu, jest tu kilka opcji tego typu restauracji.  Ekskluzywne restauracje w Sitges przyciągają doskonała kuchnią i wystrojem.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Bardzo znanym hiszpańskim daniem jest Paella, czyli danie pochodzące z Walencji, kilka godzin jazdy od Barcelony. Od lat restauracje serwujące paelle cieszą się dużą popularnością, dania jednak różnią się od siebie składnikami. Ricarroz to restauracja w Sitges specjalizująca się w daniach z ryżem z całego świata. W menu znajdują się potrawy ze Środkowego Wschodu, Karaibów, Azji, basenu morza Śródziemnego, począwszy od dań czarnych z szafranem, przez białe z kokosem i dzikie z ryżem basmati. Zlokalizowana w Port d’Aiguadolç restauracja posiada niesamowity widok na marinę. W porcie znajduje się również Suket de Peix oferujące najlepszą śródziemnomorską kuchnię. Od typowych paelli po grillowaną rybę. ale też lekkie, letnie sałatki i Xató, typową zimową sałatkę z Gavà, znajdującego się tuż obok Sitges. Dla osób poszukujących bardziej kosmopolitycznych smaków idealnym miejscem jest restauracja Komokieras, oferująca Hiszpańskie jedzenie i nowoczesnym wydaniu. Prezentacja potraw i wystrój wnętrza sprawiają, że jest to jedno z najmocniejszych miejsc w miasteczku. Komokieras również posiada taras, gdzie można wypić drinka lub wino w ciepły wieczór.

Jeśli natomiast jesteś osobą poszukującą naturalnych i organicznych produktów zajrzyj do Atzavara Port. Restauracja posiada swój własny ogródek, gdzie uprawiane są warzywa i hoduje kurczaki oraz króliki do typowej paelli z Walencji, dania więc są różne w zależności od sezonu. Szef kuchni Atzavara łączy tradycyjne i nowoczesne techniki przygotowując typowo hiszpańskie dania z nutą świeżości. Bardziej wyrafinowanych dań spróbować można w Alenti, znajdujacej się w Hotelu Alenti. Restauracja zlokalizowana jest na najbardziej ruchliwej ulicy w Sitges, oferuje ekskluzywne menu z najlepszymi świeżymi składnikami. Alenti posiada taras, a wewnątrz znajdują się pomieszczenia oferujące więcej prywatności. Kuchnię międzynarodową, od typowo śródziemnomorskiej po azjatycką oferuje restauracja Alfresco. Poza tradycyjnymi owocami morza, spróbujesz tu również starterów takich jak babaganoush i dań indyjskich z curry i warzywami, czy ryżem basmati.

Zaledwie 30 kilometrów od Barcelony, Sitges to idealne miasteczko na jednodniową wycieczkę, łatwo dostępne pociągiem. Większość restauracji otwarta jest w porze luchu, możesz więc skosztować niesamowitego jedzenia robiąc sobie przerwę od opalania się na plaży w Sitges.

Zdjęcie główne: jenny downing cc

 

 

Noclegi Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

jedzenie-i-picie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top