Home / Sitges / Muzeum Cau Ferrat
Cau Ferrat Museum

Muzeum Cau Ferrat

Muzeum Cau Ferrat zlokalizowane jest w  Sitges, znanym katalońskim resorcie. Cau Ferrat zlokalizowane jest na wybrzeżu Sant Sebastian, gdzie znajdują się jedna z najbardziej znanych plaż w Sitges. Budynek był domem jednego z najbardziej  znanych artystów z Sitges Santiago Rusiñol, jednej z głównych postaci katalońskiego modernizmu. 

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Rusiñol pochodził z rodziny klasy średniej i miał podążać rodzinnymi tradycjami i zostać producentem bawełny. Zdecydował jednak obrać inną drogę i dołączyć do artystycznej sceny Katalonii. Sitges to miejsce, które wybrał, żeby rozprzestrzeniać swoje religijne teorie o sztuce, uważając, że sztuka jest religią. Ruch sprawdził, że Sitges stało się Watykanem Modernizmu, a sam Rusiñol papieżem ruchu. Chciał odmienić społeczeństwo dzięki sztuce i kulturze, i był w stanie wykreować całą mitologię wokół swojej osoby.

Budynek pozostawiono boskiej woli, następnie po autoryzacji zatwierdzonej przez  Sąd Kościelny Diecezji Barcelońskiej, dom został sprzedany. Rusiñol odnowił miejsce, stworzył z niego dom oraz studio, nazwał go Cau Ferrat, ponieważ tak nazywało się jego studio kiedy mieszkał w Barcelonie. W 1894 roku zakupił sąsiedni do, który został włączony do obecnego kompleksu. W 1895 obchodził 3cią Fiesta Modernista i tego samego dnia otrzymał dwa zdjęcia El Greco, które nabył we Francji kilka miesięcy wcześniej.

Obecnie w muzeum znajduje się kolekcje obrazów, rysunków i żeliwnych rzeźb. Kolekcję tworzą ulubione dzieła Rusiñola, takie z którymi łączyła go silna więź emocjonalna. Wystawianych jest tam również wiele dzieł znanych katalońskich artystów, takich jak Pablo Picasso, czy Ramon Casas. Dzieła sztuki reprezentują gust i osobiste preferencje Rusiñola, ale też wiele trendów czasowych w sztuce. Większość prac została stworzone przez samego artystę. W muzeum mieści się kolekcja ponad 400 wyrobów ze szkła. Kolekcja szkieł podzielona jest na nowoczesną i  zabytkową. Częścią kolekcji są też meble i rzeźby, chociaż mogą zostać niezauważone i wzięte jedynie za element dekoracji. Muzeum wystawia też bogatą kolekcję ceramiki, ponad 200 dzieł sztuki skoncentrowanych na parterze domu.

Muzeum Cau Ferrat jest jednym z głównych muzeów w Sitges, zlokalizowany w dole miasteczka. Dojazd pociągiem do Stiges ze stolicy Katalonii zajmuje 30 minut. 

Zdjęcie: Margavela cc

 

Noclegi Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top