Home / Sitges / Festiwal Fantastyki w Sitges
sitges film festival logo3

Festiwal Fantastyki w Sitges

W 1968 powstał Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya. Pierwsza edycja odbyła się pod nazwą Międzynarodowy Tydzień Fantastyki i Horrorów. Festiwal ten jest jednym z najbardziej znanych na kontynencie, a jednocześnie najważniejszym skupionym na tematyce thrillerów i fantastyki.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Festiwal Fantastyki w Sitges organizowany jest przez fundację, która pozyskuje fundusze od sponsorów, siostrzanych firm oraz partnerów, którzy wierzą, że festiwal jest dla nich ogromną szansą na promocję i przyciągnięcie nowych klientów. Fundacja ta składa się z reprezentantów Urzędu Miasta Sitges, Generalitat de Catalunya i prywatnych lokalnych przedsiębiorstw.

Festiwal składa się z 3 różnych sekcji.W Official Fantàstic Selection filmy ze wszystkich państw walczą i Maria Award w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepsza Adaptacja, Najlepszy Scenariusz, Najlepszy Film Krótkometrażowy. Pozostałe sekcje to Noves Vision i Midnight X-treme.

Jednym z głównych miejsc, gdzie odbywa się festiwal jest audytorium hotelu Meliá Sitges. Audytorium pomieści prawie 1400 osób, co sprawia, że jest ono największym tego typu obiektem w rejonie Morza Śródziemnego. Tu odbywają się ceremonie otwarcia i zakończenia i od pięciu do siedmiu projekcji dziennie. Kolejnymi, już mniejszymi miejscami, które goszczą festiwal są Cine El Retrico i Cine Prado.

Festiwal przyciąga wiele znanych osób, takich jak Quentin Tarantino, Jodie Foster, Cameron Diaz, Taissa Farmiga, Vin Diesel i Sarah Michelle Gellar. Poniżej prezentujemy listę wybranych zwycięzców z 2014 roku:

  • Najlepszy Film: “Początek”,
  • Najlepszy Reżyser:  Jonas Govaerts za “Welp”;
  • Najlepszy Aktor: Nathan Philips w “These Final Hours” i Koji Yakusho w “Kanako w Krainie Czarów”,
  • Najlepsza Aktorka: Essie Davis w “Babadook” i Julianne Moore w “Mapy Gwiazd”.

W 2015 roku festiwal odbędzie się między 9 a 18 października. Przed rozpoczęciem można obiegać się o akredytacje dla mediów lub uczestników, które upoważniają do licznych korzyści, takich jak zniżki na bilety kolejowe i lotnicze. Szukając zakwaterowania w Sitges na czas festiwalu, warto zajrzeć na naszą stronę.

Zdjęcie: Juan Pablo Olmo cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top