Home / Sitges / Kościoły w Sitges
Churches in Sitges

Kościoły w Sitges

Pierwsze ślady obecności człowieka w Sitges sięgają IV wieku. Ta długa i bogata historia przejawia się w architekturze i zabytkach miasta. Hiszpania jest państwem zrodzonym z religijnych konfliktów pomiędzy islamem a chrześcijaństwem. Ci drudzy zdobyli władzę po rekonkwiście, która miała ogromny wpływ na kulturę i objawia się w architekturze miast.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

W Sitges znajdziemy 13 obiektów religijnych, z czego 5 jest budynkami historycznymi. Najstarszy z nich, El Vinyet, został wybudowany przed 1326 rokiem. Widać tu wpływy bizantyjskie między innymi w rzeźbie Nuestra Señora del Vinyet Byzantine. Zgodnie z legendą, niewolnik, który kopał fundamenty, znalazł tę rzeźbę i zabrał ze sobą jej rękę. Sanktuarium znajduje się 10 minut piechotą od centrum, we wschodniej części miasta. Drugi najstarszy obiekt to Ermita de la Santissima Trinitat  i znajduje się on dalej od miasta, na wzgórzach wybrzeża rezerwatu przyrody Garraf. Pierwsze wzmianki o tym kościele pochodzą z roku 1375, kiedy to służył jako dom pustelników. Jego obecny wygląd to efekt renowacji z XIX wieku. Ciężko się tu dostac, przez wąską ścieżkę od głównej drogi, jednak widoki są tego warte. W pogodne dni można zobaczyć nawet Majorkę.

Najbardziej znany kościół w Sitges znajduje się przy plaży i jest to Iglesia de Sant Bartomeu I Santa Tecla. Barokowy kościół powstał już w XIV wieku. Jego dogodna lokalizacja pomiędzy plażami Playa de la Fragata i Playa de San Sebastian, sprawia, że jest to najczęściej umieszczane na pocztówkach miejsce w Sitges. Niedaleko od Sant Bartomeu I Santa Tecla znajdziemy Iglesia Sant Sebastia. Budowa świątyni rozpoczęła się przed XVIII wiekiem, ale nie została ukończona aż do XIX wieku. Została wykończona w stylu toskańskim, ale na obrazach widać barokowe wpływy. Najnowsza budowla to Iglesia de Sant Joan.który został wybudowany w 1991 roku.

Kościoły w Sitges pokazują nam historię “pueblo” oraz kulturę mieszkańców. Zlokalizowane zaledwie 30 km od Barcelony miasteczko, stanowi idealne miejsce na jednodniową wycieczkę w czasie pobytu w katalońskiej stolicy.

Zdjęcie: MARIA ROSA FERRE cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top