Tramvia Blau also known as the Blue Tram

Tramvia Blau

Tramvia Blau, czyli niebieski tramwaj został otwarty w 1901 roku i można nim dojechać do podnóża góry Tibidabo podziwiając wspaniałe widoki na całą Barcelonę. Po zakończonej podróży należy przesiąść się do kolejki, która zawiezie nas na sam szczyt wzgórza, gdzie znajduje się słynny park. Tramwaj i kolejka zostały wybudowane w tym samym czasie, by ułatwić odwiedzającym dostęp do Tibidabo. Podróż tramwajem zaczynamy na Placu Johna F. Kennedy’ego Plaça de John F. Kennedy i kończymy na Plaça del Doctor Andreu, gdzie przesiadamy się do kolejki na sam szczyt.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Wspinając się tramwajem pod stromą górę miniemy wiele nowoczesnych i modernistycznych rezydencji, ustawionych wzdłuż torów. Latem bywa tu dosyć tłoczno i często trzeba ustawić się w kolejce, jednak wjazdy są regularne i częste, więc czas oczekiwania nie jest zbyt długi. Podróż Tramvia Blau jest najciekawszym sposobem na odwiedzenie Parku Tibidabo i poznanie fragmentu historii Barcelony.

Pojedynczy wjazd kosztuje €4 i odbywa się co 15-30 minut. W okresie od czerwca do września tramwaj kursuje w godzinach 10:00-19:30. Więcej informacji, między innymi o godzinach kursowania tramwaju, znajduje się na oficjalnej stronie Tramvia Blau.

Jak dojechać:

Metro: L7 w kieunku Av. Tibidabo.

Autobus: 17, 22, 58, 73, 75, 126, 131, 196

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

transport-w-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top