Home / Kultura / Zwiedzanie i muzea / Wzgórze Tibidabo
Tabidabo mountain and amusement park

Wzgórze Tibidabo

Wzgórze Tibidabo wznosi się nad Barceloną i słynie z parku rozrywki i starodawnego transportu. Gwarantuje takie atrakcje, jak przejażdżka kolejką i możliwość podziwiania najpiękniejszych widoków miasta. Najwyższe wzniesienie – Serra de Collserola – sięga wysokości 512 m n. p. m. Na nim znajduje się najstarszy park rozrywki w Barcelonie, dzięki któremu można się przenieść w czasie do XX wieku.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Starodawny transport

Niebieski tramwaj, znany również pod nazwą Tramvia Blau, uważa się za najbardziej przyjazną dla środowiska drogę dostania się do parku, której powstanie datuje się na rok 1901. Umożliwia to podróż w czasie, ale także pozwala cieszyć się widokami Barcelony i zapewnia transport aż pod samą stację kolejki linowej. Ta natomiast stanowi swego rodzaju spacer po niebie w parku rozrywki. Powstała ponad sto lat temu.

Park rozrywki

Park rozrywki Tibidabo uważany jest za cudowną, prawdziwą scenerię Barcelony. Mieści się na szczycie góry Tibidabo – grzbiecie Collserola – w bardzo przyjaznym dla środowiska miejscu, w którym znajduje się ponad milion drzew.

Powstał on ponad 100 lat temu. Słynie z tego, że jest jednym z najstarszych na świecie. Umożliwia naukę historii, odkrywanie rozmaitych obszarów i doświadczanie silnych emocji, niezależnie od wieku. Park ten dysponuje ponad 25 trasami i atrakcjami dla wszystkich, którzy kochają adrenalinę. Dla najmłodszych natomiast wykreowany zostaje bohater, który sprawia, że spacer ten staje się wyjątkowy i bardziej zadowalający.

Spacer po niebie i pozostałe atrakcje

Znajduje się 500 metrów nad poziomem morza i udostępnia najpiękniejsze widoki całego miasta. Są tam również inne atrakcje, takie jak muzeum d’Automates, w którym zebrano kolekcję maszyn datowanych na XIX wiek. Mieści się tam również olbrzymia hala luster zapewniających niesamowicie jasne efekty wizualne. Wystawie tej przyznano prestiżową nagrodę FAD design, zwaną Miramiralls.

Dla smakoszy park oferuje różne miejsca, takie jak kawiarnie, restauracje, domową jadłodajnię. To sprawia, że wycieczka do parku rozrywki i Tibidabo staje się jeszcze bardziej ekscytująca.

Jeżeli masz lęk wysokości, możesz pozostać na dziedzińcu i tam cieszyć się ciszą i spokojem. Będąc w Barcelonie i mając mnóstwo czasu, wybierz się na tę niesamowitą, historyczną górę i do parku rozrywki – na pewno tego nie pożałuesz.

Informacje

  • Adres e-mail: comercial@tibidabo.cat

  • Numer telefonu: +(34) 93 211 79 42.

  • Transport: autobus nr 196 – kursuje regularnie co 15 minut. Ostatni odjeżdża 30 minut po zamknięciu parku rozrywki.

  • Web

  • Ceny: ceny różnią się w zależności od wzrostu odwiedzających. Powyżej 1,2 m cena wynosi 28,50 €, poniżej 1,2 m – 10,30 €, natomiast poniżej 90 cm jest za darmo. Cena zawiera wstęp oraz nielimitowany dostęp do wszystkich tras i atrakcji.

  • Harmonogram: czynne od 2 marca do 30 grudnia, weekendy i wakacje. Otwarte również od 3 do 8 września,od środy do piątki.

Użyteczne informacje

Kup bilet przez Internet, by uniknąć kolejek.

Sprawdź swój wzrost przed przejazdem, aby nie czekać bez powodu.

Nie zapomnij także zaparkować swojego samochodu na parkingu Tibidabo-Vall d’Hebron za jedyne 4,20 € za dzień – dostaniesz się do parku naszym busem.

Miejsce piknikowe utrzymaj w czystości ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo.


Zobacz większą mapę

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top