Home / Kultura / Muzeum Picasso
Picasso Museum

Muzeum Picasso

Muzeum Picasso to klucz do zrozumienia wielkiego artysty Pabla Ruiza Picasso. Duch geniuszu czuć we wszystkich dziełach prezentowanych w wystawie stałej. Co więcej Muzeum Picasso pozwala zrozumieć unikają i intymną relację mistrza z Barceloną, która zaczęła się we wczesnych latach jego młodości i trwała aż do śmierci Picasso.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Muzeum Picasso w Barcelonie, to hołd oddany bliskiej relacji artysty z miastem jego młodości i naturalnie zasadniczy punkt wyjścia dla każdego miłośnika sztuki, który chce odkrywać życie i twórczość artysty. Zgodnie z wolą Picasso muzeum zostało otwarte w 1963 roku, jeszcze za życia artysty, przez jego przyjaciela i prywatnego sekretarza Jaume Sabartésa. Wówczas kolekcja muzeum opierała się na prywatnym zbiorze Sabartésa oraz dziełach podarowanych Muzeum Sztuki w Barcelonie przez samego Picasso.

Urodzony w Maladze artysta chciał mieć własne muzeum w Barcelonie, ilustrujące jego bliską i nierozerwalną więź, która łączyła go z miastem w latach młodości. Muzeum zajmuje 5 średniowiecznych kamienic – z późnego okresu średniowiecza – domów barcelońskich arystokratów, z dobrze zachowanymi dziedzińcami, galeriami i schodami, zwłaszcza w trzech pierwszych domach (Palau Aguilar, Palau Meca and Palau Baró de Castellet). Po dziś dzień jest to jedne z najlepszych muzeów w mieście i prawdopodobnie najlepsza kolekcja artysty na świecie.

Obecnie w Muzeum Picasso znajduje się ponad 3,800 prac artysty i jest ono szczególnie bogate w dzieła z wczesnego okresu twórczości, kiedy odbywał nauki, aż do Okresu Błękitnego. Fani kubizmu mogą być lekko zawiedzeni, ponieważ muzeum nie może pochwalić się taką ilością dzieł reprezentujących ten okres jak paryskie Muzeum Pablo Picasso. Muzeum barcelońskie oddaje hołd artyście, reprezentując działa z wczesnych lat twórczości człowieka z Malagi, a także informacje o jego życiowych podróżach i wielu stylistycznych osiągnięciach w dziedzinie sztuki.

Muzeum wypełnione jest arcydziełami wczesnego okresu prób i błędów Picasso. Bezpiecznie jest powiedzieć, że większość prac pochodzi z Okresu Błękitnego, artyzm dzieł i ich liczba są bezcenne. Dodatkowo, znajdziesz tu kolekcje z 1917 roku oraz serię Las Meninas (1957), a także bogaty zbiór fotografii Picasso, wystawiany w salach, które otwarto w 2008 roku. Obecna kolekcja zawiera dwa pierwsze najważniejsze dzieła Picasso: Pierwsza Komunia (1896) oraz Nauka i Miłosierdzie (1897).

Muzeum rozpoczyna nową fazę rozbudowy wraz z uruchomieniem nowych programów i działań mających na celu uczynić go kluczowym ośrodkiem wspierania wiedzy i edukacji, zachęcić odwiedzających do uczestnictwa i krytycznego podejścia. Wszystkie działania mają zapewnić przestrzeń do dialogu, oferując nowe spojrzenie na kolekcję Picassa oraz na zbiór muzeum jako całość.

Muzeum zlokalizowane jest w sercu starego miasta na Carrer Moncada. Jeśli nie mieszkasz w okolicy, nie martw się muzeum jest łatwo dostępne autobusem i metrem! Jednakże, w pobliżu można znaleźć wiele dostępnych apartamentów i pokoi, wszystko po to aby pobyt w Barcelonie był jeszcze wygodniejszy!

Informacje

Adres: Carrer de Montcada 15-23, 08003 Barcelona, Hiszpania.

Transportu:Metro – (Linia 1) stacja Arc de Triomf, (Linia 3) stacja Liceu, (Linia 4) stacja Jaume I | Autobus – Linie 17, 40, 45,19 – do przystanku Laietana, Linie 39, 51 – do przystanku Passeig Picasso, Linie 14, 59 – do przystanku Pla de Palau Bus Stop, Linia 120 – do przystanku Princesa.

Ceny: Kolekcja + tymczasowa wystawa €14 | Tymczasowa wystawa €6,50 | Kolekcja €11 | Poniżej 16 roku życia, członkowie ICOM i nauczyciele (wymagany dowód) – za darmo | Zniżka dla osób pomiędzy 18, a 25 rokiem życia oraz osób po 65 roku życia | Wszystkie niedziele za darmo po 15.00 | W pierwszą niedzielę miesiąca darmowe wejście dla wszystkich

Harmonogram: Wtorki – Niedziele (w tym święta): 10.00-19.00

Nocleg w Barcelonie

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top