Home / Kultura / MNAC
Museu Nacional d'art de Catalunya in Barcelona

MNAC

History

MNAC (Museum National d’Art de Catalunya) gromadzi niezwykłą kolekcję sztuki katalońskiej. Zaczynając od największej na świecie kolekcji sztuki romańskiej, aż do dzieł bardziej współczesnych, pochodzących z połowy XX wieku. Jest to miejsce, które musi odwiedzić zarówno każdy miłośnik sztuki jak i osoby, które chcą lepiej poznac historię Katalonii.

Muzeum rozpoczęło swoją działalność w 1880 roku i od tej pory zgromadziło ponad 250 000 eksponatów. W 1990 roku, w wyniku połączenia kolekcji dwóch muzeów (jednego z dziełami gotyckimi i romańskimi oraz drugiego z dziełami z wieku XIX i XX) muzeum uzyskało miano narodowego. Znajdziemy tam arcydzieła takich katalońskich artystów jak Picasso, Gaudí, czy Dalí.

 

 

MNAC lokalizowane jest we wspaniałym budynku na wzgórzu Montjuic, gdzie co weekend możemy  też podziwiać Magiczną Fontannę. Wewnątrz muzeum doświadczamy wycieczki przez historię katalońskiej sztuki z całego regionu. Główną atrakcję stanowi kolekcja sztuki romańskiej, gdzie zobaczymy freski w replikach kościołów, z których pochodzą. Kolekcja sztuki współczesnej oferuje rzeźby i fotografie artystów takich jak Gaudi, znany w Barcelonie ze swojej ikonicznej modernistycznej architektury.

W muzeum znajduje się naprawdę wiele eksponatów, dlatego zarezerwuj sobie odpowiednio dużo czasu, by móc w pełni cieszyć się wizytą.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: zamknięte

Wtorek – sobota: 10:00 – 18:00 (20:00 w okresie letnim)

Niedziela i święta narodowe: 10:00 – 15:00

Ceny:

Dorośli € 12 (bilet ważny 2 dni)

Ulgowe 30% zniżki

Darmowe dla dzieci poniżej 16. roku życia

Wejście darmowe w każdą sobotę po 15:00 i w każdą pierwszą niedzielę każdego miesiąca

Jak dojechać:

Adres: Palau Nacional Parc de Montjuïc, 08038 Barcelona, Hiszpania. Od Plaça Espanya kieruj się w dół Avinguida Maria Cristina, od razu zobaczysz muzeum, kontynuuj w górę schodami (lub schodami ruchomymi).

Metro: L1, L3 (Plaça Espanya)

Autobus: 150, 13, 55

FGC: L8, S33, S4, S8, R5, R50, R6, R60

Po więcej informacji odwiedź oficjalną stronę internetową muzeum.

 


Show larger map

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top