Home / Kultura / Muzeum Morskie w Barcelonie
Feature

Muzeum Morskie w Barcelonie

Muzeum Morskie w Barcelonie jest wspaniałym miejscem, pełnym historii i ukrytych skarbów dla wszystkich szczurów lądowych.

Muzeum mieści się w Las Reales Atarazanes, starej stoczni królewskiej, gdzie naprawiano i statki od XVI wieku. Gotycki budynek został niedawno odnowiony i warto go zobaczyć dla samej architektury. W środku znajdziemy wiele replik statków, część spośród których jest odtworzona w skali 1:1.

Jedną z głównych atrakcji jest dokładna replika galery “Real” Juana de Austria z XVI wieku. Można wejść do środka statku i obejrzeć krótki film w 3D pokazujący trudy życia na morzu. Na zewnątrz, w porcie znajdziemy inny eksponat – odnowioną łódź Świętej Eulalii, która została zbudowana w 1919 i używana jako statek kupiecki.

Muzeum Morskie daje nam niesamowity wgląd w historyczne związki Barcelony z morzem i portem. Wizytę w muzeum najlepiej połączyc z oglądaniem pomnika Krzysztofa Kolumba i spacerem po Porcie Vell.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – niedziela: 10:00 – 20:00

Ceny:

Dorośli 5€

Ulgowe 2€

Wstęp wolny w niedziele po 15:00

Jak dojechać:

Muzeum znajduje się przy Avinguida de les Drassanes.

Metro: L3 Drassanes

Autobus: 14, 18, 36, 38, 57, 59, 64 y 91

Jeśli szukasz miejsca na odpoczynek po wycieczce po Barcelonie, odwiedź naszą stronę i znajdź idealny apartament!

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top