Home / Kultura / Fundacja Miró
Joan Miro Foundation Barcelona

Fundacja Miró

Barcelona to fantastyczne miasto, gdzie można poznać szeroki zakres stylów i sztuki, a wśród tego znajduje się Fundacja Miró.

Joan Miró

Urodzony w Barcelonie w 1893 roku Joan Miró, reprezentuje styl surrealistyczny, na który składają się odważne formy i jasne kolory. Jego niepowtarzalny dzięcięcy styl odtwarza konwencjonalny sposób malowania. Był on jednym z pierwszych, którzy rozwijali automtyczne rysowanie sprzeciwiające się ustalonej metodzie malowania.

Styl Joana Miró i wkład w sztukę zostały uznane na arenie międzynarodowej, a Barcelona to jedno z najlepszych miejsc, gdzie można obejrzeć jego dzieła.

Ten szanowany artysta zmarł w 1983 roku w wieku 90 lat, pozostawiając wspaniałe dziedzictwo, które można zobaczyć w Fundacji Joana Miró oraz w całym mieście. Jedna z najbardziej znanych rzeźb – ,,Dona i Ocell” – znajduje się w parku Joana Miró, w pobliżu Plaza España.

Fundacja Miró

Fundacja została otwarta w 1975 roku i była pierwszą publiczną instytucją w Barcelonie wyłącznie prezentującą sztukę współczesną. Zamierzano zachęcać młodszych artystów do tego typu form sztuki. Joan Miró darował wiele swoich prac Fundacji, która pozostaje jednym z najlepszych miejsc, w jakich można dzisiaj zobaczyć jego dzieła.

W ciągu całego roku pojawiają się tam również tymczasowe wystawy. Można sprawdzić je na oficjalnej stronie internetowej Fundacji.

Espai 13 to dodatkowa przestrzeń dedykowana próbnym artystom, nad którą sami oni panują. Za każdym razem, kiedy przychodzi się do Fundacji, jest w niej coś innego i interesującego do obejrzenia.

W budynku fundacji znajduje się biblioteka z dokumentami, artykułami i książkami związanymi z artystami, sklep z upominkami oraz restauracja, w której można cieszyć się kawą i posiłkiem na uroczym tarasie ogrodu.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Fundació Joan Miró

Ceny

Dorośli: €11

Ze zniżką: €7

Godziny otwarcia

W poniedziałki – zamknięte

Od wtorku do soboty – 10:00 – 19:00

Niedziele i święta – 10:00 – 14:30

Jak się tam dostać

Metro: kolejka Montjuic ze stacji metra Parel-lel

Autobusy: 150, 55

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top